Юpiй Яpeмчyк: “Бyдyть цiкaвi, пpoгpecивнi пpoeкти – бyдe фiнaнcyвaння"

 

Більше року пройшло з того дня, 25 жовтня 2015-го, коли ми обирали депутатів Сумської обласної ради. Це немалий строк для того, щоб уже заявити про себе на окрузі, а нам, виборцям, – робити перші висновки про діяльність наших обранців.Отже, напередодні Нового року ми поцікавилися у депутатів обласної ради Юрія Анатолійовича Яремчука, Олександра Анатолійовича Будника та Олега Миколайовича Остапенка, які представляють інтереси Краснопільщини, чим їм запам’ятався рік, що минає, які мають плани на майбутній рік та що бажають своїм виборцям у новому, 2017-му.

Обраний від політичної партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” 25 жовтня 2015 року. Позапартійний.
Обраний по 11 виборчому округу, до якого входить одинадцять населених пунктів..
Народився 24 березня 1978 року у смт Краснопілля, Освіта вища. Закінчив Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Спеціальність – історія і правознавство; державне управління. Трудова діяльність: 12.1999-03.2005 вчитель історії Краснопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; 03.2005-10.2013 заступник голови Краснопільської районної державної адміністрації; 05.2014-02.2015 заступник голови Краснопільської районної державної адміністрації; 02.2015 – по теперішній час голова Краснопільської районної державної адміністрації.

– Юрію Анатолійовичу, до Вас, питань буде більше, аніж до інших колег по обласному парламенту, адже окрім депутатської діяльності очолюєте райдержадміністрацію, а це додаткова відповідальність за соціально-економічний розвиток району. Але перше питання буде, як до керівника депутатської фракції “Солідарність” в обласній раді, яка двічі протягом року вашими вустами ініціювала відставку голови обласної ради Семена Салатенка і зрештою цього досягла. Чим “завинив” перед обласною радою Семен Салатенко, якому навіть не дали можливості прозвітувати про свою діяльність за рік, що, зрештою, викликало багато небезпідставних розмов про змову в обласній раді?

– Те, що відбулося 2 грудня, є логічним завершенням конфліктної ситуації, яка була всередині депутатського середовища. Чого так сталося? Рік тому, в тому числі і наша фракція разом з БЮТ та іншими партіями підтримала кандидатуру Семена Салатенка на посаду голови обласної ради. Хто такий голова обласної ради – це координатор, який планує роботу ради і максимально працює над знаходженням компромісів між депутатсь-кими фракціями при прийнятті тих чи інших рішень, а не є одноосібним представником якоїсь однієї політичної сили. Обласна рада – це дискусійний майданчик, де політичні сили інколи дискутують, вступають в полеміку але все рівно у головних питаннях життє-діяльності громад партійні квитки треба ховати подалі і працювати над вирішенням нагальних проблем області, серед яких децентралізація, фінансування профтехосвіти, ефективного використання комунального майна, підтримка закладів освіти, охорони здоров’я тощо.

На жаль, за цей час конструктивної співпраці у депутатському середовищі організовано не було, як власне, не було діалогу з представницькими органами нижчого рівня. Натомість утворювались різні комісії, шукалися приводи для нарощування конфронтації в депутатському середовищі та з облдержадміністрацією. Як приклад – була створена комісія з ефективного використання землі. В моєму розумінні ця комісія повинна була працювати над недоліками у використанні земель в районах. Перевірити 2-3 райони, з’ясувати, де і чому громади не доотримують коштів і провести узагальнюючий підсумок більш ефективного використання ресурсів. Натомість ця комісія використовувалась у власних політичних технологіях керівника обласної ради.

Що стосується бюджетних питань, то на жаль, також жодного дієвого діалогу з районами не було. Я вважаю, що депутатам, незалежно від їх політичної приналежності, було зроблено виклик і в плані запровадження децентралізації них процесів в області, зокрема виділення 23 мільйонів гривень для підтримки новостворених громад. Але спочатку на президії почалися розмови, щоб ці кошти зняти і передати на виконання депутатських повноважень, а згодом вже на сесії представники даної політичної сили запропонували направити ці кошти до резервного фонду обласного бюджету. Зрозуміло, що все це робилось свідомо, щоб загальмувати процес децентралізації, показати, що фінансова підтримка, яку на першому етапі гарантує держава в особі облдерж-адміністрації, обласної ради не діє. Тому те, що відбулося – це не змова, як дехто вважає, це проблема, яку створили собі голова обласної ради і його фракція. Плюс були проблеми із порушенням регламенту. Жоден голова не застрахований від подібних кроків – депутати делегували його кандидатуру, а не виконав зобов’язань – йдуть зміни.

– Ви вважаєте, що Володимир Токар, це та людина, яка зможе знахо-дити компроміси в обласній раді?

– Володимир Миколайович – досвідчений управлінець, це його другий прихід в крісло голови обласної ради. Якщо він бажає працювати, а він бажає, то в нього просто немає іншого шляху, як об’єднати депутатський корпус. Тим більше, що 2017 рік буде визначальним в реалізації реформ в багатьох галузях. Багато дорогоцінного часу в обласній раді було втрачено, тоді як наші сусіди плідно працювали. Взяти питання ренти. Сумщина є нафтогазовим регіоном. Протягом року ми приймали багато заяв, звернень щодо негативної роботи “Укрнафто-видобування”, “Укрнафти”, але жодного кроку, щоб сісти за стіл переговорів, об’єднати зусилля депутатів Верховної ради, які представляють Сумську область, не було. Думаю, це до снаги буде Володимиру Токарю.

– Які у Вас, як голови райдержадміністрації, депутата обласної ради, відношення з іншими обласними депутатами, які представляють інтереси Краснопільщини?

– Маємо повну співпрацю, при тому, що з Олегом Остапенком є представниками однієї фракції, а Олександр Будник – іншої. Це приклад того, що місцеві проблеми об’єднують, в результаті співпраці ми маємо певні здобутки. Якщо ознайомитись із аналізом залучення депутатських коштів на райони, то наш має непогані цифри – близько 600 тисяч гривень. Це немало навіть на фоні районів, які мають по 5-7 своїх представників в раді. Показово, що ми, три депутати, об’єднали кошти в один об’єкт – на придбання тренажерів на стадіон “Колос”. Є порозуміння у вирішенні покращення матеріально-технічної бази галузі медицини в районі, в яку було залучено більше 600 тисяч гривень.

– Нагадайте нашим читачам, на які ще цілі пішли кошти, виділені на виконання Ваших депутатських повно-важень?

– 20 тисяч було надано на встановлення пластикових вікон у Малорибицькому сільському клубі, 20 тисяч – на придбання автоклаву для Чернеччинської амбулаторії, для Миропільської лікарні придбали фотометр за 21 тисячу і холодильник за 9 тисяч гривень. Новодмитрівка отримала медобладнання на три тисячі, ще десять тисяч пішло на придбання лінолеуму для Покровської школи. Самотоївському сільському клубу придбали завісу на сцену за 25 тисяч гривень, 20 тисяч виділив для реконструкції центральної площі в Краснопіллі. Для Велико-бобрицької школи придбали ноутбук і проектор вартістю 20 тисяч гривень, для учасників художньої самодіяльності Тур’янського сільського будинку культури було придбано сценічні костюми вартістю 20 тисяч гривень. Також були звернення від жителів Самотоївки і Угроїд щодо виділення коштів для лікування. На ці цілі було виділено 5 тисяч гривень.

– Ми говорили про співпрацю депутатів в обласній раді, а чи знаходите її з депутатами районної ради?

– Скажу більше – до вирішення деяких питань районні депутати підходять навіть більш професійно, ніж народні обранці в обласній раді. Напевно це тому, що вони представляють сільського виборця. Менше політики – більше практики, саме цього принципу, нажаль, не хочуть дотримуватись багато обласних депутатів. Зрештою, дискусія повинна бути, але треба знаходити компроміси, інакше про розвиток громад годі думати.

– Обласна рада прийняла бюджет. Чого очікувати від нього Краснопільському району, і чи варто щось очікувати взагалі?

– Безумовно, обласний бюджет – це документ, який дозволяє розпочати новий рік з продуктивної роботи. В останні роки існує практика внесення постійних змін до бюджету. Що стосується Краснопільщини, то ми зможемо отримувати з нього кошти лише тоді, коли будемо мати нові, цікаві ідеї. Для прикладу райдерж-адміністрація у 2016 році внесла як до обласної адміністрації, так і обласної ради проект придбання сміттєвозу для збору та вивезення твердих побутових відходів в населених пунктах Краснопільського району. Проект вдало захистили, тому Краснопільська селищна рада отримала півтора мільйони для його фінансування. Якщо з боку району і надалі будуть цікаві, прогресивні ідеї, то вони однозначно отримуватимуть підтримку і фінансування з обласного бюджету, як це було із фінансуванням закладів охорони здоров’я району. У 2017 році хочемо отримати кошти на фінансування опорних шкіл, на ремонт Краснопільського РПК.

– Це інтерв’ю вийде вже у новому році, який справді буде багато в чому визначальним як для України, так і для Красно-пільщини. Що побажаєте жителям Краснопільського району?

– Перш за все віри у майбутнє, мирного неба і бажання бути максимально єдиними. Перед нами справді буде багато викликів, це і питання об’єднання громад, напевно нового районування, змін і реформ практично в усіх галузях. Тож чим менш ми будемо розрізненими, тим легше, з мінімальними ризиками здолаємо ці випробування. А ще бажаю краснопільчанам міцного здоров’я, благополуччя та достатку в родинах.
Інф. “Перемоги”

 

http://krasnews.at.ua/news/jurij_jaremchuk_budut_cikavi_progresivni_proekti_bude_finansuvannja/2017-01-02-7216
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: