З Мaлoї Pибицi y Вeликi Copoчинцi.

 

 

29334595.jpg

 

З давніх-давен на нашій землі збиралися великі торги-ярмарки. Вони були великі і маленькі. Великі Сорочинці були б, як і багато інших, маловідомими, якби їх не прославив на вік великий земляк, український і російський письменник Микола Васильович Гоголь. У своєму творі “Вечори на хуторі біля Диканьки” він відтворив велику любов до України, своєрідність побуту свого народу, поезію народного життя. Реалістично відобразив різних представників українського народу, майстерно поєднавши все це з великим гумором.

Ось і в цьому році з 18.08. 2015р. по 23.08.2015р. протягом шести днів у мальовничому куточку Полтавщини вирував Національний Сорочинський ярмарок. Котелевська районна державна адміністрація запросила наш жіночий колектив “Калина” взяти участь у концертній програмі ярмарку. Ми з радістю прийняли це запрошення.

25739496.jpg

Завдяки спонсорській підтримці директора товариства “Колос Трейд – С “ Міхнєва Миколи Володимировича , 21.08 .2015р.малорибицькі учасники художньої самодіяльності, а саме жіночий колектив “Калина” (Гасай Н.М., Лисенко О.В., Жук Г.М., ШепотькоВ.М., Кочура О.М., Берлет С.В., Рагуліна В.І., Нікітіна А.О., Дяговець Г.М.),та солісти – Крижна О.М., Ваніна А.О., Вакуленко О.В., Денисенко С.В. з піднесеним настроєм і радісними хвилюваннями приїхали до Сорочинців.

74071413.jpg

На ярмарку вирувало життя. Ми, під бурхливі оплески глядачів, вдало виступили на головній сцені зі своєю концертною програмою. Задоволені піішли ярмаркувати. Побачили неймовірне різмаїття самобутніх етнічних стилів та напрямків народних промислів, творчі досягнення виконавців та колективів різноманітних жанрів. Тут представлені найуспішніші підприємства різних галузей економіки регіонів України.

21149764.jpg

Ярмарок демонстрував нам багатство народної душі та предметний світ побутової культури, де тісно сплелися віковічна історія, прадавні традиції та сучасні прагнення українського народу. Ми поринули в атмосферу ярмаркового дійства – святкової ходи гоголівських героїв та ярмаркових волів. Вразили живі “статуї” та ковалі, незліченні майстер-класи, фестивалі народної творчості, витвори майстрів одного з найбільших осередків вітчизняного гончарства – Опішні та багато іншого.

Ми дивилися, фотографувались, брали участь у різних розвагах, накупили сувенірів та всякої всячини. Нам запам*ятається ярмарок, що вдало поєднав історію і сучасність,народні традиції, культуру з бізнесовими інтересами українських виробників. Пройшовши через віки Сорочинський ярмарок впевнено дивиться у майбутнє. З позитивними емоціями повернулися додому, адже ми і себе показали і набралися досвіду у досвідчених виконавців народної творчості. Ця поїздка вдалася на славу і запам*ятається надовго. Ми сподіваємось, що на наступний рік теж побуваємо на Сорочинському ярмарку.
А.Нікітіна.

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: