ЗACIДAННЯ POБOЧOЇ ГPУПИ ЩOДO ФOPМУВAННЯ ПOТEНЦIЙНИX ТEPИТOPIAЛЬНИX ГPOМAД КPACНOПIЛЬЩИНИ

Під головуванням голови Краснопільської РДА Юрія Яремчука відбулося засідання робочої групи щодо формування потенційних територіальних громад Краснопільського району, за участі заступника голови Ірини Юхти, голів територіальних громад району, начальників управлінь та відділів райдержадміністрації.

З прийняттям закону про добровільне об’єднання територіальних громад та постанови Кабміну про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад, у регіонах розпочалася надзвичайно важлива та відповідальна робота з їх впровадження. Це, передусім, розробка перспективних планів формування територій громад.

– Від того, наскільки якісно будуть розроблені і реалізовані ці плани, залежить подальший розвиток системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, – наголосив Юрій Яремчук.

Під час засідання робочої групи представники органів місцевого самоврядування територіальних громад, які потенційно можуть об’єднатися, обговорювали процес формування спроможних територіальних громад.

Далі з інформацію щодо процесу формування перспективного плану об’єднання громад доповіла заступник голови райдержадміністрації Ірина Юхта. Вона зазначила, що цей план має три основні етапи.

На першому етапі розробки перспективного плану визначається потенційний адміністративний центр майбутніх спроможних територіальних громад. В першу чергу визначається районний центр.

На другому етапі визначається зона доступності населених пунктів до адміністративного центру спроможної територіальної громади.

«Ця зона має складати 20 км по автошляхах з твердим покриттям. Відстань може бути збільшена до 25 км, якщо чисельність жителів населених пунктів, що знаходяться в зоні віддаленості, не перевищує 10 % від загальної кількості мешканців об’єднаної громади», – повідомила Ірина Василівна.

На третьому етапі визначається адміністративний центр із населених пунктів, які розташовані за межами зони доступності.

Кінцевою метою цієї роботи є створення спроможних територіальних громад — територіальних громад сіл, селища, які в результаті добровільного об’єднання будуть здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Під час засідання було розглянуто пропозиції щодо можливого формування потенційних територіальних громад Краснопільського району у відповідності з вимогами Методики формування спроможних територіальних громад, яка визначає механізм та умови формування спроможних територіальних громад, а також порядок розроблення і схвалення перспективного плану формування територій.

Учасниками зібрання обговорено критерії «спроможності» територіальної громади, навколо якої об’єднуються інші, її здатність самостійно забезпечувати належний рівень надання всіх соціальних та адміністративних послуг.

Для успіху цієї справи вкрай важливо здобути розуміння та підтримку з боку громадськості, чого можна досягти, роз’яснивши кожному жителю Краснопільщини суть, переваги та очікувані наслідки реформ, – резюмував очільник району Юрій Яремчук.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: