Зaxиcт пpaв дiтeй – oдин з пpiopитeтниx нaпpямiв дiяльнocтi opгaнiв пpoкypaтypи Укpaїни

20807755.jpg

Конституція України встановлює, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

У відповідності до Конвенції ООН про права дитини, яка набула чинності для України 27.09.91, діти мають не тільки особливі потреби, а й громадські, політичні, соціальні, культурні та економічні права, і держави-учасниці визначають право дитини на відпочинок і дозвілля, право брати участь в іграх і розважальних заходах, що відповідають її віку, вільно брати участь у культурному житті та займатися мистецтвом.

Реалії сьогодення, стан законності у сфері охорони дитинства, який безпосередньо впливає на рівень підліткової злочинності, недостатня спроможність органів влади та контролю, а також органів місцевого самоврядування забезпечити у повній мірі реалізацію заходів, спрямованих на поліпшення становища підростаючого покоління, вимагають комплексного та ефективного нагляду на цьому напрямку. У зв’язку з цим, нагляд за дотриманням законів щодо запобігання злочинам та правопорушенням серед неповнолітніх, захист їх прав визнано одним пріоритетних напрямком діяльності органів прокуратури України.

З метою захисту прав і свобод дітей прокуратурою району проводилися перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів у галузі освіти, праці і працевлаштування,опіки, піклування та усиновлення, соціального захисту, попередження правопорушень серед дітей, охорони життя та здоров’я, а також у сфері попередження насильства в сім’ї.

Протягом 2014 року працівниками прокуратури району проведено 14 перевірок у вказаних сферах суспільних відносин, із яких 4 – у галузі освіти, 1 – соціального захисту, 4 – попередження насильства в сім’ї, 1 – захисту житлових та майнових прав дітей. За наслідками проведених перевірок прокуратурою району внесено 14 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких поновлено права 3 дітей, попереджено незаконне витрачання бюджетних коштів на суму понад 517 тис. грн., за допущені порушення 4 посадові особи органів державної влади притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Дієвим заходом попередження чи поновлення порушених прав дітей є представництво їх інтересів в судах. Під час здійснення повноважень цієї категорії представниками прокуратури району здійснено вступ та забезпечено участь у розгляді 20 справ, результати яких могли істотно вплинути на подальшу долю дітей, зокрема, 17 справ про позбавлення батьківських прав та 2 справ про відібрання дітей від батьків без позбавлення прав.

Захист прав дітей у будь-якій державі потребує постійної уваги та своєчасного реагування на будь-які випадки їх порушення, тому вивчення стану законності у сері захисту прав та свобод дітей завжди будуть перебувати на особливому контролі як правоохоронних, так і інших органів держави та місцевого самоврядування. Однак, слід відзначити, що без допомоги сім’ї та громадськості проблеми у вказаній сфері суспільних відносин не подолати, тому належна взаємодія та злагоджена робота всіх інститутів держаної влади та громадянського суспільства є запорукою нормального розвитку та виховання майбутніх поколінь.
Ю. Явтушенко,
старший прокурор прокуратури
Краснопільського району
юрист 1 класу

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: