ЗГAДAЛИ ГEPOЇВ КPУТ

Ми схиляємо голови перед Героями, які віддали свої життя за вільну Україну 29 січня 1918 року. Триста студентів стали на захист Батьківщини біля села Крути з численним військом, що напало на Українську Народну Республіку.

85896097.jpg

Саме про ці страшні факти історії йшла мова під час проведення години пам’яті: «Герої Крут – ніхто не забутий» у Краснопільській дитячій бібліотеці для учнів 11-х кл. Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст.

Розпочали захід бібліотекарі Мироненко Л. і Бесараб Т. Вони ознайомили школярів з маловідомими історичними фактами про цей запеклий бій.

У читальному залі бібліотеки була оформлена книжкова виставка «Крути: наша слава, наша історія», з матеріалами якої учнів познайомила бібліотекар абонементу 5 -9 кл. І. Прядка.

В День пам’яті герої Крут для учнів 11-А класу Краснопільської ЗОШ І-ІІ ст. в читальному залі Краснопільської центральної районної бібліотеки була проведена історична година «Юні захисники України».

20369400.jpg

Бібліотекар Дейнека Наталія Іванівна розповіла учням про події 29 січня 1918 року під Крутами, які нагадують реалії сьогодення.

09240694.jpg

Подвиги героїв часів визвольного руху стають легендами. Загибель студентів під Крутами у своєму останньому героїчному бою не марно віддане власне життя: їхній незламний дух будить наше сумління, кличе до безкомпромісної боротьби за незалежність України.

В день пам’яті героїв Крут на базі ДПНТЗ «Краснопільське ПТУ» відділом обслуговування Краснопільської центральної районної бібліотеки для студентів училища було проведено годину-реквієм «Бій під Крутами – героїчна сторінка в історії української державності».

31588733.jpg

Захід розпочала бібліотекар ЦБ Федоренко Ольга Вікторівна, яка розповіла про подвиг і самопожертву юнаків. Вони віддали своє молоде життя, ставши на захист новонародженої Української Народної Республіки, створеної 22 січня 1918 року.

75442454.jpg

Мета заходу – знати історичне коріння, що є святи обов’язком кожного свідомого українця. Тільки пам’ятаючи минуле, ми будемо мати гідне і надійне майбутнє.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: