Жiнoчa дoля

 

 

23223252.jpg

 

Нещодавно в читальному залі РПК відбулася зустріч ветерана Великої Вітчизняної війни Зінаїди Павлівни Гонтар з молоддю нашого району та сусідами-росіянами, учасниками міжнародного походу “Біль фронтових доріг”.

Зінаїда Павлівна пригадала той день, коли після тяжких та довгих днів окупації, нарешті, на краснопільську землю ступили війська радянських визволителів. Саме тоді і починається відлік її бойового минулого, коли в свої сімнадцять років добровільно пішла на фронт, пройшовши шлях від Дніпра до Ельби!

Пам‘ятні події більш як шістдесятилітньої давності глибоко закарбувалися у її свідомості, адже проходили вони в екстремальних умовах протиборства, коли все, що відбувалося, сягало найвищої напруги, а життя вперто билося зі смертю. Саме тому її спогади відтворюються в затишній атмосфері читального залу як реліквії для сприйняття молодим поколінням.

54550017.jpg

Любов до рідної землі для Зінаїди Павлівни не просто слова – вона рятувала її не один раз від куль, коли, пригинаючись до її лона, виносила на своїх тендітних плечах поранених з поля бою.

Згадуючи той тривожний і героїчний період ветеран не раз наголошувала, що головним творцем Перемоги був простий радянський народ, який звершив подвиг, рівному якому не знала історія. Молодому поколінню вона заповідає зберігати пам‘ять про тих, хто ціною свого життя відстояв свободу і незалежність Вітчизни, врятував світ від фашистської навали. А ще закликає всіх старанно дбати за братськими могилами, пам‘ятниками і обелісками – як символи вічної слави для прийдешніх поколінь.

62096165.jpg

Через багато років пронесла Зінаїда Павлівна почуття тієї безмежної радості від звістки про перемогу. Логічним завершенням війни для неї став підпис на стіні Рейхстагу.

Молода Зіна повертається до свого рідного села Славгород. Це тут вона змалку навчалася творити добро, а душа набиралася терпіння і витривалості. Починаються трудові будні та відбудова зруйнованого села. Ще з дитинства звикла вона до сапки і сокири, до коси і граблів, адже без усього цього не можна уявити селянського ремесла та й життя взагалі. Трудовий стаж розпочала в Мезенівській школі піонервожатою, потім була завідуючою відділом піонерів районної комсомольської організації, а згодом вчителем початкових класів Славгородської школи, завідуючою Славгородським сільським клубом. Там, у зелених обіймах Славгорода, знайшла й свою половинку. Сподобався їй молодий Василь, який прийшов з фронту, згодом побралися, виховали чотирьох дітей.

За чесність і принциповість, за вміння домагатися намічених цілей та твердий характер Зінаїда Павлівна здобула авторитет та повагу серед односельців, за що була обрана ними головою села. На цій посаді перебувала майже 20 років. А в 2010 році рішенням 29 сесії Славгородської сільської ради V скликання їй було присвоєно звання “Почесний громадянин с.Славгород”.

27360713.jpg

У свої поважні роки Зінаїда Павлівна має бойовий характер, бере активну участь у громадському житті нашого району, любить життя та з оптимізмом дивиться у майбутнє. А ще вона активна учасниця бібліотечних заходів, присвячених військово-патріотичному вихованню молоді. Вдома на неї чекають діти, сім онуків та п‘ять правнуків, для яких вона незаперечний авторитет та головний генератор ідей. А тому їй ніколи розкисати та старіти душею, для них вона завжди в строю.

Десять років живе Зінаїда Павлівна в Краснопіллі, в родині однієї з доньок. В затишному обійсті завжди раді людям, тому тут так гостинно і тепло.

Зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни – живі свідчення пережитого ними за воєнні роки. В них відчувається відлуння того часу, тих подій. І слово, як діло їх, завжди насторожі. А тому значення таких зустрічей для молоді важко переоцінити.

Всі учасники заходу обмінялися теплими побажаннями здоров‘я, мирного неба, добробуту, подарували квіти ветерану і сфотографувалися на згадку.

Т.Брахно, бібліотекар читального залу.

http://krasnews.at.ua/publ/rozpovidi_pro_zemljakiv/doli_ljudski/zhinocha_dolja/4-1-0-181
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: