Зopянe cяйвo кpaїн Євpoпи

17704938.jpg
 

День Європи має понад піввікову історію. 9 травня 1950 року, у  п'яту річницю визволення Європи від фашизму міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман звернувся до народів європейських країн із закликом  примиритись, об'єднатися на згарищі Другої світової війни і створити нову  модель мирної співпраці держав – Європейський Союз, який би ґрунтувався  на спільних інтересах і цінностях. Найголовнішими з них було проголошено мир, солідарність, демократію, верховенство права.
       
Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні, згідно з Указом Президента від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про день Європи», щорічно урочисті заходи розпочинаються з третьої суботи травня.
      
Цього року вперше започатковано святкування Дня Європи у Краснопільському ЦДЮТ. У закладі його відзначають як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Головна мета свята – формування  у вихованців позитивної  думки щодо євроінтеграції України, знайомство з європейськими цінностями та традиціями, популяризація європейської культурної спадщини.

36984049.jpg

У гуртках ЦДЮТ проведено заходи, присвячені висвітленню сутності та ролі Європейського Союзу в сучасному світі: тематичні години, години спілкування, лекції з питань європейської інтеграції, заняття-презентації, виховні години. Заключним заходом став заочний євроквест «Зоряне сяйво країн Європи» за участю гуртківців та керівників гуртків.

У ході заходів вихованці ЦДЮТ зрозуміли, що справжнім європейцем бути легко! Треба лише бути відповідальним, доброзичливим, справедливим, толерантним, щирим і люблячим… І розпочати шлях до Європейського Союзу потрібно в першу чергу кожному з себе, зі зміни свого мислення та способу життя.

І. Акименко,
культорганізатор ЦДЮТ

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: