Тарасенко Віктор Павлович

Народився 24 лютого 1928 року в селянській родині в смт. Краснопілля Сумської області.
До ВВВ закінчив 5 класів. Під час війни працював у місцевому колгоспі «1-го Травня», потім токарем в МТС.
У 1947 році закінчив 6 клас і в цьому ж році добровільно пішов на військову службу в десантні війська. Служив в окремому самохідному дивізіоні, де довелося потоваришувати зі спортом, тому що в дивізіоні військово-спортивна робота була на хорошому рівні. Працювали секції з боротьби самбо, важкої атлетики, боксу, гімнастики, лиж і ін. Видам.
Багато приділяв уваги секції гімнастики, боксу, боротьби класичної і самбо. Був успіх в боротьбі, боксі. Був чемпіоном своєї частини і з’єднання. Тут в армії став перворазрядником по боротьбі. За хорошу військово-спортивну службу в армії був нагороджений почесною грамотою ЦК Комсомолу Білорусії.
Після демобілізації з армії в 1951 році продовжував займатися боротьбою як класичної, так і самбо. Вів секцію при Будинку Культури. Пізніше зайнявся важкою атлетикою будинку в Краснопілля. Був чемпіоном області в напівлегкій вазі на протязі декількох років. Під час проведення матчевої зустрічі десяти областей України в м Суми з класичної боротьби я посів третє місце.
З жовтні 1952 року по 1988 рік працював вчителем фізкультури в Краснопільської СШ №1, Угроїдському СШ, інструктором Краснопільського РК КП (У).
У 1957 році закінчив 10 клас вечірньої школи робітничої молоді. У 1959 році закінчив заочне відділення Макіївського педучилища ф / в ім. Ушинського. У 1971 році закінчив Київську ЗВПШ при ЦК КПРС.
З вересня 1988 року – на пенсії. Будучи пенсіонером працював по 1999 рік керівником фотогуртка в Краснопільської РСЮТ (районної станції юних техніків).
А вже з 1999 року в віці 70 років став займатися в КЛБ «Явір». За всі ці роки виступів на чемпіонатах України постійний переможець і рекордсмен України серед ветеранів. Рекорди України на 2004 рік – у віці 79 років – біг 100 м – 17,4 с, спис – 29 м 80 см, штовхання ядра – 8 м 86 см.

Джерело:СБС Харків

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: