Форум

Ви маєте ввійти в систему для того щоб створювати повідомлення та теми

Назва «Україна»

Назва «Україна» (край, земля) означає територію, що була основою Київської Русі у ХІ-ХІІ ст. Уперше цей термін уживається в Київському літописі в 1187 р. стосовно земель Південної Київщини та Переяславщини.

Украї́на або Вкраї́на (давньорус. Оукранnа, Въкранna; лат. Vkraina) — топонім у Східній Європі. Вперше згадується в Київському літописі під 1187 роком, у зв'язку із смертю переяславського князя Володимира Глібовича. З 19 століття назва території обабіч Дніпра, між Доном і Сяном, та Прип'яттю і Чорним морем, заселена переважно українцями.

Київський літопис 1187 (за Іпатіївським списком), оповідаючи про смерть переяславського князь Володимира Глібовича, під час походу на половців, каже що «за ним же Україна багато потужила».

Взагалі в давнину слово „україна“ визначало якусь землю, сторону, край.

Згідно з семантикою української мови (а також — білоруської, польської, чеської), в якій «У» тлумачиться тільки як «в», «у середині».

Я особисто нічого, окрім глибокого смутку про втрачену істину історію нашої країни не відчуваю!

Якщо не плекати свою історичну спадщину сьогодні, нічого буде залишити нащадкам завтра! Щоб зрозуміти, що відбувається сьогодні, потрібно вивчити історію і побачити циклічність процесів, які мають свою закономірності повторюватись в часі.

Була певна мета приховування та знищення справжніх свідчень про наше історичне минуле.

Можна мабуть достовірно стверджувати, що була Київська Русь, але жодної карти тих часів з назвою Київська Русь - особисто я не бачив!  Дослідити і зібрати чесну і не викривлену історичну спадщину - може  бути достойною метою і основним курсом розвитку сучасної історичної науки.

На кухні якось розмірковували, чи якщо б збереглася історична назва Київської Русі, то чи були б мотиви  придумувати ще якийсь руський мир? І як би виглядала війна з Київською Руссю ще якогось руського миру? Оцініть значення історичної назви і зрозумієте, або відчуєте, що втрачається зі зміною назви країни. Можуть змінюватися князі, князьки, гетьмани, правителі, монархи, але історичну назву країни не варто змінювати, так як і її державні символи. У цьому є метафізичний зміст і на нього варто звертати увагу.

Україна не має тривалого досвіду власної державності і тому не навчилася на державному рівні берегти і примножувати власні культурні та історичні надбання. Київска Русь - ось що має бути для нас історичним маяком. Назва Україна мабуть виникла пізніше і ми нажаль не знаємо коли.

Дещо повторюся!

В Іпатському списку «Повісті минулих літ», де літописець розповідає про смерть переяславського князя Володимира Глібовича у 1187 р., сказано: «І плакали по ньому всі переяславці... За ним же Україна багато потужила»

1189 р., було відзначено, що князь Ростислав приїхав «до України Галицької»

У 1213 р. князь Данило «поїхав з братом і забрав Берестій, і Угровськ, і Верещин, і Столп'є, і Комов, і всю Україну».

Поділитися цим: