I тoдi cтapший cepжaнт кинyвcя впepeд i зaкpив aмбpaзypy дзoтa cвoїм тiлoм…

 

 

92047507.jpg

Калінін Олексій Миколайович
01.10.1922 – 09.08.1943
Герой Радянського Союзу

Калінін Олексій Миколайович – помічник командира взводу 2-го батальйону 764-го стрілецького полку 232-ї стрілецької дивізії 38-ї армії Воронезького фронту, старший сержант.

Народився 1 жовтня 1922 року в селі Коса Ешем нині Кочевського району Пермської області в селянській родині. Росіянин. Жив і навчався в селі Новозиряново нині Заринського району Алтайського краю. Рано залишившись без батьків, виховувався в сім’ї товариша. Освіта початкова. Працював у колгоспі.

У Червоній Армії з 1941 року. Учасник Великої Вітчизняної війни з липня 1941 року. Закінчив школу молодших командирів. Воював на Воронезькому фронті. Брав участь у Курській битві.

Помічник командира взводу 2-го батальйону 764-го стрілецького полку (232-а стрілецька дивізія, 38-а армія, Воронезький фронт) комсомолець старший сержант Олексій Калінін 9 серпня 1943 року в бою при прориві ворожої оборони в районі хутора Вовківка (нині в межах селища міського типу Краснопілля) Сумської області України здійснив безприкладний подвиг.

Влітку 1943 року передній край ворожої оборони проходив вздовж залізниці Бєлгород – Краснопілля – Суми. Використовуючи горбисту місцевість, німці створили потужну оборонну лінію з дзотами, окопами і ходами сполучення. 9 серпня після потужної артилерійської підготовки підрозділи 232-ї стрілецької дивізії перейшли в атаку.

2-й батальйон 764-го стрілецького полку, у складі якого був помічник командира взводу старший сержант Олексій Калінін, отримав наказ прорвати оборону противника в районі хутора Вовківка, недалеко від Краснопілля. Підступи до висоти, на якій знаходився хутір, прикривалися вогнем ворожих дзотів. Тричі бійці батальйону піднімалися в атаку і кожного разу змушені були з втратами відходити на вихідний рубіж. До групи сміливців, які взялися блокувати вогневі точки фашистів, увійшов Олексій Калінін. Наблизившись до дзота, юнак одну за одною жбурнув у нього дві гранати. З амбразури повалив дим. У цей час бойові друзі Олексія придушили ще один дзот. Підрозділи батальйону піднялися в атаку. Але тільки-но вони рвонули вперед, «заговорив» третій ворожий дзот.

Старший сержант Калінін поповз до нього. Коли до дзота залишилося не більше 15 метрів, він кинув гранату, яка розірвалася біля амбразури. Ворожий кулемет замовк. Олексій зробив ривок до дзота, але в цей час вогонь поновився з ще більшою силою. І тоді старший сержант кинувся вперед і закрив амбразуру дзота своїм тілом…

Фашистський кулемет захлинувся. Радянські воїни перейшли в рішучу атаку, знищили оборону гітлерівців і стрімко просунулися вперед.

Похований у селищі міського типу Краснопілля.

97896252.jpg

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 січня 1944 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм, старшому сержанту Калініну Олексію Миколайовичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Нагороджений орденом Леніна, медаллю.

33792895.jpg

У селищі Краснопілля Сумської області України, в пам’ять про Героя, встановлена меморіальна дошка. У середній школі № 1 селища обладнаний спеціальний куточок Олексія Калініна. У Центральному музеї Збройних Сил РФ зберігається присвячена подвигу Героя листівка «Славний бойовий шлях нашої армії». У місті Заринськ встановлено бюст Героя. Його ім’ям названа школа в селі Новозиряново. Біля школи встановлено обеліск.

42814224.jpg

Джерело:
http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=2572
Калинин Алексей Николаевич
1. 10. 1922 – 9. 8. 1943
Герой Советского Союза

Источники    
 Боевая слава Алтая. – Барнаул: Алтайское кн. изд., 1978
 Герои Советского Союза. Краткий биографический словарь. Том 1. М.: Воениз., 1987
 Гриченко И.Т., Головин Н.М. Подвиг. – Харьков: Прапор, 19
 Кузнецов И.И., Джога И.М. Золотые Звёзды Алтая. – Барнаул: 1982

Більш детальна розповідь про Героя Радянського Союзу Калініна О.М. та увічнення пам’яті про нього – на сайті Новозиряновської середньої школи:
http://novozir.ucoz.ru/Kalinin.doc

Фото з:
http://novozir.ucoz.ru/Kalinin.doc

 

Джерело

: http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=2572

http://krasnews.at.ua/publ/rozpovidi_pro_zemljakiv/geroji_nashogo_kraju/i_todi_starshij_serzhant_kinuvsja_vpered_i_zakriv_ambrazuru_dzota_svojim_tilom/16-1-0-159
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: