Бережіть себе і навколишній світ!

31 серпня під вечір встановилася тиха, тепла погода. Чим ближче до темряви, Краснопіллям поповзла густа димова завіса, якщо глянути зі сторони на селище з підвищення, видно було що по всій протяжності селища все окутане густим димом.
Масове паління сухих рослинних залишків на городах спричиняє з року в рік подібні задимлення, але останнім часом, особливо ближче до центру, до диму городніх вогнищ підмішувався їдкий сморід запалених сміттєвих баків, по центру тягло паленим пластиком та гумою, горілими залишками продуктів харчування. По вулиці Сумській за двісті метрів до центру, прямо біля дороги горіло велике багаття з зібраного з придорожнього газону листя та сміття .  Видимість на дорогах по вул. Сумській та Мезенівській була дуже обмежена. Густа задимленість спостерігалася по всій центральній частині селища і околицях.

Хочемо привернути увагу господарів садиб, та сміттєвих баків, що таке задимлення наносить дуже великої шкоди здоровим людям,  а особливо тяжко доводиться  хворим на легеневі хвороби, астму, алергічні хвороби, хворим на гіпертонію. Таке задимлення спричиняє у хворих тяжкі страждання, викликані задухою і може привести до трагічних наслідків. Вечорами на вулиці граються діти – катаються на велосипедах та на роликових ковзанах. При інтенсивних фізичних навантаженнях вдихати подібний сморід дуже шкідливо для дитячого організму.
Особливо небезпечні сміттєві баки біля барів, де горять пластикові матеріали – одноразовий посуд, пластикові пляшки. 
При спалюванні відходів що вміщують хлорований пластик , наприклад полівінілхлорид , виділяються високотоксичні речовини – фурани і діоксини. Згідно з даними Агентства охорони навколишнього середовища США, при спалюванні одного кілограма відходів, що містять хлорований пластик ( він входить до складу таких продуктів як упаковка, пластикові пляшки , лінолеум та інших) , виділяється близько 40 мкг діоксинів. Діоксини, які утворюються в процесі згоряння пластика та поліетилену, є найсильнішими отруйними речовинами. Дія їх на здоров’я людини жахлива і необоротна. На жаль, досі немає ні ліків, ні профілактичних засобів для боротьби з їх впливом.
Діоксини – це страшна отрута!
Усі діоксини є високотоксичними, а “лідер” цієї групи – 2,3,7,8-тетрахлордибензо-p-діоксин – за токсичністю переважає такі отрути, як синильна кислота, стрихнін, кураре, поступаючись лише ботулінічному, стовбнячному та дифтерійному токсинам.
Його гранично допустима концентрація – 10−12 грама (0,0000000000001 г!) на кілограм речовини або літр рідини.
Розрахункова смертельна доза діоксину для людини становить 70 мкг/кг маси тіла.
Існують 419 типів діоксинових з’єднань, тобто хімічних речовин, які виникають при виробництві хлору, паперу, добрив, переробки нафти. Люди, які працюють на таких шкідливих виробництвах, отримують додаткове харчування, високу зарплату, на законних підставах виходять на пенсію раніше терміну, але, на жаль, з втраченим здоров’ям і передчасною смертністю. Величезна кількість викидів діоксину дають сміттєспалювальні заводи. Саме тому вони вже заборонені в Європі, а в країнах, де такі заводи продовжують коптити небо, віднімаючи життя і здоров’я людей, не припиняються протести та демонстрації, що вимагають їх закриття. Спалити пластик без наслідків для навколишнього середовища можна тільки при температурі близько 1000 градусів, в печі, обладнаної дорогими очисними фільтрами. Діоксин викликає ракові захворювання.
У першу чергу діоксини вбивають імунну систему, від стану якої залежить здоров’я і здатність протистояти вірусам, мікробам, розмноженню ракових клітин. Вони викликають мутацію і руйнування клітин печінки, впливають на репродуктивну систему людини, викликаючи безпліддя і невиношуваність.  Діоксини вміють зв’язуватися з білком клітини, проникати в її ядро і активізувати там специфічні гени, в результаті чого зростає обсяг ферменту, що викликає в організмі прискорення окислювальних процесів. А це і є швидкоплинний хід до старості і руйнації. Діоксини ще й дають підтримку всім іншим шкідливим речовин, що попадають в організм з їжею, повітрям і водою, посилюючи їх руйнівну дію. Вони служать як ніби паливом при згоранні організму від туберкульозу, СНІДу, діабету, серцево-судинних та інших важких хвороб.
Для того щоб отримати отруєння, організму достатньо однієї стотисячний грама на кілограм ваги. Тобто людині вагою 60 кг «вистачить» 6 мікрограмів. Вивести їх неможливо протягом довгих років, і які хвороби вони викличуть, залишається тільки гадати.
Люди, що спалюють пластик на вогнищах, в домашніх печах або в бочці на городі, у сміттєвому баці, навіть припустити не можуть, де і коли опуститься випущений ними отруйний дим з діоксинами. Це може бути пасовище, де пасеться їхня улюблена корова, грядки з цибулею, звідки сьогодні вони нарвуться зелень до обіду, ставок, де беруть воду для поливу або купаються їхні діти, де плаває риба, яку вони куплять у рибалки-сусіда. Діоксини можуть розлітатися на десятки кілометрів з вітром, розтікатися з паводковими водами, потрапляючи в криниці та водойми, проникати в рослини, накопичуватися в тваринному жирі, м’ясі і молоці.
Читайте про діоксини більше і  Ви зрозумієте причини багатьох негараздів зі здоров’ям у людей, тварин, рослинного світу!

Бережіть себе і навколишній світ!

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: