Бій під Крутами – бій за майбутнє України

Крути – наша гордість і слава,

Там соколи юні у вічність пішли.

На клич молодої держави,

Піднялися вірні сини.

 

Михайло Зельман (Лісовий)

 

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. Саме ті героїчно-трагічні події столітньої давності, які відбулися в морозні січневі дні 1918 року під селищем Крути,  на довгі роки стали одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Тоді на захист молодої Української Республіки виступили 300 зовсім юних добровольців з числа студентів київських вузів та бійців вільного козацтва. Це був цвіт тодішньої української патріотичної молоді, цвіт молодої нації. Вони назавжди залишилися молодими, поклавши буйні голови в нерівній боротьбі з більшовицькою інтервенцією.

 

З нагоди 100-річчя вшанування пам’яті загиблих юнаків під станцією Крути працівники Краснопільської центральної районної бібліотеки для дітей спільно із  учнями 8-А класу Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник Сидоренко В. М) провели годину пам`яті «Надії юні нашої землі під Крутами навіки полягли».

Бібліотекарі ЦДБ Прядка І. М. та Таганська І. О. здійснили екскурс в історію і познайомили старшокласників з січневими подіями 1918 року.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за волю, єдність і щастя нашої української держави.

Цікавим для школярів став перегляд кінофільму “Лист без конверта” та ознайомлення з  книжковою виставкою  “Навіки молоді – герої Крут»”.

Цей День назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: