БIЛЬШE ПPO ЗAТPИМAННЯ «БOPЦIВ З КOPУПЦIЄЮ» (ВIДEO)

 

 

92252555.jpg

 

Завдяки взаємодії активістів громади міста, обласній ГО «Правий сектор», поліції та СБУ Охтирки, 19 листопада затримано угрупування Баркая. В офісі вилучені всі матеріали по справі. Пропонуємо подробиці від наших охтирських колег-журналістів

Служба безпеки України офіційно повідомляє:
На Сумщині ‎СБУ‬ та громадські активісти затримали шахраїв, які вимагали гроші під гаслами Революції Гідності. У місті Охтирка Сумської області Служба безпеки України спільно з поліцією та представниками регіональних осередків ВПР «Правий сектор», ГО «Майдан» та «Народна самооборона» затримала організаторів злочинного угруповання, які вимагали гроші та майно з підприємців, використовуючи гасла Революції Гідності.

Зловмисники – півтора десятка місцевих мешканців – фізично та психологічно тиснули на депутатів місцевих рад, представників суддівського корпусу та правоохоронних органів. Вони практикували методи фізичного впливу, а також залякування зброєю.

Під час скоєння злочинів члени угруповання прикривалися начебто керівництвом однією з Сотень Майдану під час Революції Гідності, протекторатом високопосадовців, а також недійсними посвідченнями громадської організації, яка займається протидією корупції.

Правоохоронці та громадські активісти затримали організаторів угруповання у найманому ними офісі. У зловмисників вилучено зброю. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) та ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові дії, що спрямовані на встановлення всіх осіб, причетних до діяльності злочинного угруповання.

Хто такі Баркая?
Довідка щодо притягнення у 2011 році до кримінальної відповідальності організованої злочинної групи під керівництвом Баркая І.М.
Влітку 2010 року Баркая Іраклі Муртазійович, 1989 р. народження, з метою протиправного збагачення, не бажаючи працювати та отримувати легальний прибуток, спланував шахрайське заволодіння коштами осіб, які мали потребу у встановленні металопластикових вікон, а також виробників цих вікон. Зареєструвавшись підприємцем, але не маючи наміру реально здійснювати підприємницьку діяльність, Баркая І.М. розраховував на гарантоване заволодіння металопластиковими вікнами поставленими виробником, а також грошима, переданими йому замовниками як передплату за надання обіцяних ним послуг, внаслідок застосування до потерпілих обману та зловживання їх довірою. У такий спосіб, Баркая І.М. протягом липня – серпня 2010 року ошукав 8 мешканців м. Суми, які бажали встановити вікна та виробника вікон (здійснивши замовлення та не сплативши за нього кошти), заволодівши їх грошима на загальну суму близько 25 670 грн.

Не зупинившись на вчиненому, бажаючи легкого заробітку, Баркая І.М. вступив у попередню змову з трьома мешканцями смт. Краснопілля та вчинив спільно з ними протягом жовтня-листопада 2010 року декілька крадіжок майна громадян, здебільшого з магазинів на території Краснопільського району. Загальна сума злочинного прибутку співучасників склала близько 10 000 грн. Отримавши протягом жовтня – листопаду 2010 року злочинний досвід за рахунок вчинення групових корисливих злочинів, Баркая І.М. прагнув систематично вчиняти групові крадіжки, поширюючи свій кримінальний авторитет на території Краснопільського району Сумської області.

Досягти поставленої протиправної мети він вирішив за рахунок створення і керування стійкою групою співучасників і перетворення її злочинної діяльності на джерело існування. Реалізуючи задумане, Баркая І.М. на початку листопада 2010 року прийняв рішення організувати та очолити злочинну групу, яка складалася б з Краснопільської молоді та повністю підпорядковувалася йому як керівнику та організатору. З метою реалізації свого злочинного наміру, Баркая І.М. придивлявся до знайомих юнаків, через призму схильності до скоєння правопорушень. Використовуючи досить молодий вік підібраних осіб (деяким з них ще не виповнилося 18 років), шляхом обману і романтизації кримінального укладу життя, отримання від нього стабільного доходу, Баркая І.М. створив з них основу майбутньої організованої злочинної групи. Посилаючись на підтримку так званих злочинних авторитетів Краснопільського району, з метою розширення у майбутньому складу злочинної групи, Баркая І.М. організував у Краснопіллі так звані «збори» неповнолітніх антигромадської направленості, залучивши до них протягом листопада 2010 року близько 25 місцевих юнаків.

Створеному угрупуванню, Баркая І.М. надав назву «колектив». Створивши дане угрупування та відповідно отримавши повний контроль над ним, Баркая І.М. виховував його учасників у дусі ігнорування загальноприйнятих моральних норм та правил. Критеріями відбору в члени «колективу» висувались особисті якості ймовірного кандидата – його схильність до вчинення злочинів і суб’єктивне ставлення до участі в них. Учасник «колективу» зобов’язувався постійно дотримуватись визначених Баркая І.М. кримінальних правил поведінки – «понять», основним з яких була вимога ведення злочинного стилю життя.

Діючи виключно з метою особистого збагачення, Баркая І.М. пропагував злочинний характер існування «колективу» та визначив необхідність матеріального підтримання ув’язнених як обов’язкове правило для всіх учасників угрупування. З цією метою він створив в керованому ним «колективі» розповсюджений у кримінальній середі «общак», надходженнями до якого визначив щомісячні внески його членів, а також процентні надходження від їх майбутньої злочинної діяльності. Визначившись з напрямком протиправної діяльності організованої ним злочинної групи, Баркая І.М. спільно з її учасниками протягом грудня 2010 – лютого 2011 рр., скоїв близько 15 крадіжок чужого майна на території Краснопільського, Сумського та Тростянецького районів Сумської області, завдавши потерпілим збитків на загальну суму близько 85 400 грн.

У лютому 2011 року діяльність злочинної групи була припинена, а її члени затримані працівниками міліції. Наприкінці червня 2011 року кримінальна справа з обвинувальним висновком щодо організованої Баркая І.М. злочинної групи була спрямована до суду де зазначені особи були визнані винними у інкримінованих їм злочинах. 20.11.2015

ЯК ЦЕ БУЛО. ОЧИМА СВІДКА
19 листопада територію колишнього заводу «Нафтопроммаш” узяли під контроль озброєні люди в масках і військовій формі. Судячи з нашивок, серед них були представники Правого сектору, як пізніше з’ясувалося, що приїхали з обласного центру по сигналу жителів нашого міста. На деяких військових були бронежилети з написом СБУ. Центральні ворота об’єкту, як усі входи та виходи, були узяті під їх охорону.

Чесно признатися, для нашої мирної Охтирки видовище було моторошне. Ми відразу намагалися дізнатися про подію, але спочатку ніякої інформації нам не надали. “Потім, все потім, тільки нас не знімайте”, – звучали відповіді на наші розпитування. Також було багато і представників нашої місцевої поліції, які блискавично прибули сюди охороняти громадський порядок. Бо статися могло будь-що! Адже навпроти, через дорогу, житлова зона, повз ворота безперервно снують перехожі, а в самій будівлі,де почалася спецоперація, знаходиться немало різних організацій, у тому числі і центр розвитку дітей”Умляндія”.

Не будемо втомлювати читача своїм багатогодинним очікуванням на вулиці в цій обстановці, а відразу перейдемо до того, що відбувається. З’ясувалося, що на третьому поверсі здійснювався обшук офісу ВГО”Комітет з боротьб и з організованою злочинністю і корупцією” з подальшим вилученням усіх документів і речових доказів, зняттям свідчень співробітниками правоохоронних органів та СБУ з усіх співробітників, а також затримання керівника цієї організації Муртазі Джамбуліевича Муртазі.

Нам, журналістам, представник”Правого сектора” надав інформаційну листівку наступного змісту: УВАГА! Шановні мешканці м. Охтирка, якщо ви стали жертвами крадіжки, шахрайства, вимагання, погроз чи інших протиправних дій з боку вказаних, раніше неодноразово підозрюваних та засуджених (ч.1 ст.129 «Погроза вбивством», ст.. 135 ч. 1 КК України «Залишення в небезпеці», КК України ,ст.185 ч.5 «Крадіжка», КК України ч.1 ст. 190 «Шахрайство», КК України, ст.. 296 «Хуліганство», КК України,ст.. 263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), осіб: Баркая Муртазі Джамбулійовича, 15.05.1963 р.н., уродженця: Грузія ,Тбілісі, Міха Цкая Баркая Іраклі Муртазіевича, 23.09.1989 р.н., національність – грузин, уродженця Казахстан, Джамбульська область Баркая Дмитра Муртазіевича, 26.11, 1991 р.н., національність – українець, уродженця України, Харківська область, м.Богодухів Звертайтеся до найближчого відділу поліції або за тел..102 Довідкова інформація: Громадяни Баркая М.Д., Баркая І.М. та Баркая Д.М., на початку 2014 року представлялися громадськості Сумської області, як основні лідери та представники «АвтоМайдан-Суми», в подальшому, з власних корисливих мотивів громадяни Баркая М.Д., Баркая І.М. та Баркая Д.М з кінця березня 2014 року, представлялися як активні учасники «сотні народної самооборони України» та «Правого сектору».

В своїй протиправній діяльності представлялися лідерами громадської організації «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією». Для залякування громадян та отримання від них коштів, цінностей, майна тощо, вказані особи брехливо розповсюджують інформацію про свої зв’язки з губернатором Одеської області М.Саакашвілі, заступником міністра МВС України Е.Згуладзе та заступником генерального прокурора України Г.Сакварелідзе.

Нам також показали вилучені під час обшуку російські паспорти членів угрупування, в тому числі на ім’я дружини Муртазі Баркая – Світлани. Що це означає?

91034484.jpg

Представникам місцевих та обласних ЗМІ Муртазі доводив свою чесніть і порядність, говорив, що любить Україну, а паралельно з цим і він сам, і його сини під час перемовин із представниками ГО ПС зривалися на брутальну лайку, задавали провокаційні питання стосовно знання імен героїв автоМайдану, зв’язків із Києвом, погрожували хлопцям у балаклавах розправою тощо. Ще б трішки, і це могло перейти в непередбачуваний конфлікт.

05332285.jpg

Ми пропонуємо читачам свої фото та відео з місця події. Як ви бачите з вище наданої інформації, розслідуванням займається СБУ, про результати якого ми обов’язково повідомимо.

84952553.jpg

Ще один важливий штрих: Всеукраїнська громадська організація «Комітет по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією» повідомляє: Посвідчення та стікери організації власників: Баркая Муртазі Джамбуліловича , Баркая Іраклі Муртазієвича, Баркая Дмитра Муртазіевича ВВАЖАТИ НЕДІЙСНИМИ в зв’язку з реструктуризацією організації.

28286823.jpg

Виходить, назву організації члени угрупування Баркая використовували як прикриття своєї протиправної діяльності?
Джерело:http://istina-nova.com.ua/novosti….ієyu»-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://krasnews.at.ua/news/bilshe_pro_zatrimannja_borciv_z_korupcieju_video/2015-11-22-5733
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: