Цeй дeнь в icтopiї paйoнy. 11-18 жoвтня

58009454.jpg

Самогонникам дають нереальні строки, у Сінному кооператив продає крейду, у Миропіллі люди обурені, що їм до пива “нав’язують” шашлик, у Глибному школярі пообіцяли Хрущову жолуді понад план, а краснопільські лісівники гриби варять тоннами. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1700. 16 жовтня російський цар Петро І видав жалувану грамоту про нагороду за службу володіннями в Пушкарному, Краснопіллі.

1941. У жовтні фашистські війська дісталися Краснопільщини. 14-15 жовтня вони захопили Краснопілля, тоді ж були окуповану Угроїди, Грязне, Виднівка, Хмелівка, Чернеччина, Глибне, Ясенок, Малий Бобрик, Самотоївка, Грунівка. 15 жовтня – Сінне, Тимофіївка, Рясне, Стрілки, Олександрівка (Лісне), 16 жовтня – Просіки, Васюки, Сахнове, Наумівка, Михайлівка, 17 жовтня – Мезенівка, Бранцівка, Лозова, Покровка, Новоолександрівка, Софіївка, Цукрамент, Великий Прикіл, Велика Рибиця, 19 жовтня – Миропілля, Студенок, Запсілля, Пенянка, Криничне, Тур’я, Петрушівка, Порозок, Славгород. 20 жовтня – Марченки,, 22 жовтня – Новодмитрівка.

1945. Районний відділ державного забезпечення видав найбільш постраждалим від німецько-фашистської окупації багатодітним родинам військовослужбовців 70 корів.

1946. В Наумівському спиртзаводі закінчили капітальний ремонт клубного будинку, зруйнованого німецько-фашистськими загарбниками. В клубі обладнано фойє, головний зал і кімнати для партійного кабінету та для роботи художньо-самодіяльних гуртків.

1947. На три роки позбавлення волі засуджений колишній голова Краснопільського споживчого товариства за незаконне одержання хлібної картки в жовтні, листопаді і грудні 1946 і в січні 1947 року та за незаконне одержання хліба з пекарні Краснопільського споживчого товариства.

1948. Цими днями нарсуд першої дільниці Краснопільського району у відкритому засіданні розглянув кримінальну справу по звинуваченню громадянки П. в тому, що вона вигнала декілька пляшок самогону й продавала його на ринку райцентру, де й була затримана. Нарсуд засудив громадянку П. на шість років ув’язнення у виправно-трудових таборах з конфіскацією на користь держави всього належного їй майна. Для прикладу цими ж днями на сім років ув’язнення у виправно-трудових таборах засуджений громадянин Т., який займався крадіжками особистого майна громадян.

1949. Надаючи великого значення заготівлі насіння деревних і чагарникових порід, необхідних для забезпечення виконання сталінського плану створення полезахисних лісових смуг, заліснення балок, ярів, водойм, піонери та учні Глибнянської семирічної школи зібрали 4500 кг жолудів. У телеграмі керівникові більшовиків України М. Хрущову глибнянські школярі взяли зобов’язання зібрати ще 3500 кг жолудів.

1982. Тридцять сімей трудівників Краснопілля справлять новосілля у новозбудованому будинку по вул. Мезенівській. Для послуг жителів у ньому всі комунальні зручності. Це перший п’ятиповерховий будинок у райцентрі.

1986. На повну потужність запрацювали грибоварні пункти Краснопільського лісгоспзагу. Лісівники готують напівфабрикати і відправляють їх на Сумський плодоконсервний завод. Зібрано і в такий спосіб відправлено вже понад півтори тонни опеньків. А всього за сезон тут планують заготовити їх не менше 4 тонн.

У колгоспах ім. Володимира Ілліча та «Родина» створені юридичні консультації на громадських засадах. З метою оперативного роз’яснення правових положень, які цікавлять механізаторів, тваринників, водіїв, у господарства виїжджають працівники юридичної служби ради РАПО, райвідділу внутрішніх справ, прокуратури, народного суду.

1987. У районному центрі в приміщенні готелю «Явір» відкрито нове кафе на 40 місць. Крім цього проведено реконструкцію дитячого кафе на таку ж кількість посадочних місць. А у Краснопільському райпобуткомбінаті відкрито зал сімейних торжеств. Тут можна в урочистій обстановці відсвяткувати весілля, проводи до лав Радянської армії, день народження, ювілей тощо.

1988. Відвідувачів Миропільського буфету обурив такий факт – щоб випити кухоль пива, у навантаження потрібно було брати шашлик. І хоч як клієнти не переконували буфетницю, що це не законно, та була невблаганною – хочеш пива – бери шашлик, що відвідувачі й робили, але згодом звернулися із скаргою до керівництва райспоживспілки.

Поблизу Сінного є багаті запаси крейди, яка відзначається високою якістю. Кілька років її не видобували і ось колгосп ім. Мічуріна вирішив здати ділянку крейдяних родовищ в оренду. На кооперативних засадах видобуто і реалізовано через магазин перші партії крейди. За реалізаці. Кожної тонни крейди в колгоспу касу надходить 20 карбованців.

1989. Перемогою спортсменів самотоївського «Колоса» завершився розіграш районної першості з футболу серед колективів фізкультури. В його активі 71 очко, що на два більше, ніж у другого призера – команди колгоспу імені Гагаріна. Третє місце посіли футболісти колгоспі ім. Леніна.

2001. На Краснопільському заводі продтоварів введено у дію котельню на природному газу. Переведення котельні на природний газ і її реконструкція обійшлася у 200 тисяч гривень. Наприклад, було прокладено по заболоченій місцевості 250 метрів підземного газопроводу та 160 метрів – повітряного газопроводу, встановлено два нових потужних газових котли. Між тим у ці дні першим в області сезон цукроваріння розпочав Угроїдський цукрозавод.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: