Цeй дeнь в icтopiї paйoнy. 16-23 cepпня

49868971.jpg

Перше і востаннє влада звітує перед громадськістю “без посередників” у районному Палаці культури, а краснопільські орачі знають свою справу найкраще в області. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1939. 20 серпня загинув уродженець Краснопільського району СКРИПАЛЬ ІВАН ПЕТРОВИЧ – 1915 р.н., червоноармієць 24 окремого танкового батальйону 11 танкової бригади. Призваний краснопільським РВК. Похований у братській могилі біля р. Халхін-Гол. Нагороджений медалю “За відвагу” (посмертно). (Загиблі на чужині: Книга пам’яті України про громадян, які загинули у воєнних конфліктах за рубежем. – К.: Пошуково-видавниче агенство „Книга Пам’яті України”, 2003. – С. 158).

1942. 15 серпня у м. Новоросійськ Краснодарського краю (Росія) загинув КОЗІНЧЕНКО Дмитро Якович, 1918 р., уродженець с. Покровка Краснопільського району Сумської області. Призваний у липні 1941 р. Краснопільським РВК Сумської області. Молодший сержант 77 сд. Віднайдений у травні 2003 р. у м. Новоросійськ Краснодарського краю (Росія). Ідентифікований за медальйоном.

17 серпня загинув КЛИМОВ Борис Тихонович, 1906 р. н., уродженець с. Покровка Краснопільського району. Рядовий 256 сп 30 сд. В’язень № 1250 Dulag-184 м. Вязьма Смоленської області (Росія).

1944. 19 серпня штурману ланки 10-го гвардійського Червонопрапорного авіаційного полку дальньої авіації, уродженцю с. Ясенок Миколі Івановичу Куроєдову, було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В 1959 році за станом здоров’я майора М. І. Куроєдова було звільнено в запас. Жив у Кіровограді та Сумах. Брав активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді.Помер 4 квітня 1992 року. Похований у Сумах на Центральному цвинтарі. У місті Суми, на вулиці імені Героїв Сталінграда, створена алея Слави, де представлені портрети 39 Героїв Радянського Союзу, чия доля пов’язана з обласним центром, серед них і портрет Героя Радянського Союзу М. І. Куроєдова.

1964. 16 серпня у с. Глибне народився Сергій Миколайович Авраменко. Хлопець працював трактористом колгоспу „Правда”. 9 травня 1983 р. призваний до лав Радянської Армії. Пройшов підготовку в навчальному підрозділі (в/ч п/п 73701) за спеціальністю „механік-водій БМП”. З 26 жовтня 1983 р. проходив службу в Афганістані в розвідроті в/ч п/п 65753. Механік-водій БМП рядовий С.М. Авраменко загинув у бою 7 лютого 1985 р. під м. Айбак (провінція Самаганд).Указом Президії Верховної Ради СРСР від 20.06.1985 р. нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно). Похований на центральній алеї кладовища (с. Глибне Краснопільського району Сумської області).

1970. У Сумах відбувся четвертий обласний конкурс молодих орачів. Честь нашого району захищали трактористи Петро Лихольот з колгоспу ім. Гагаріна і Віктор Лизогуб з колгоспу ім. Леніна. Успіху досяг Петро Лихольот. Він став другим призером змагань. Молодий механізатор вміло зорав відведену площу, майстерно підготував до роботи техніку, вклався у відведений час. Окрім грамоти він отримав від обкому комсомолу радіоприймач «Сокіл».

У Краснопіллі відбувся шкільний базар з продажу шкільно-письмових товарів , взуття, одягу. Місцеве споживче товариство продало для учнів товарів на суму дев’ять тисяч карбованців.

1993. Багатьом відоме ім’я нашої землячки, уродженки с. Верхня Пожня Валентини Готовцевої. Розпочавши співати на шкільній сцені, вона дійшла до всесоюзної, і тепер знана серед прихильників народної творчості в різних куточках світу. Це підтверджують гастролі сівачки в багатьох містах зарубіжжя. А цими днями пісні у виконанні Валентини Готовцевої звучали на телеканалі «Останкіно». Вона виконала чимало народних пісень, які співала і в багатьох селах нашого району.

2007. За ініціативи голови облдержадміністрації П. С. Качура в області розпочалися публічні звіти голів райдержадміністрацій. За словами Павла Степановича, в такий спосіб забезпечуватиметься прозорість діяльності органів влади та контроль за нею з боку громадськості, а відтак підвищуватиметься відповідальність кожного посадовця за поліпшення життя мешканців районів. Перед присутніми в Палаці культури, яких зібралося біля 700 чоловік, звітували тодішній голова РДА І. В. Бортнік, його заступники, представники правоохоронних органів, від яких голова ОДА вимагав частіше вживати слова «я особисто зробив…» та «я особисто причетний до…». Також свої питання чиновника міг поставити кожен з присутніх. Це була перша і остання спроба в районі зобов’язати відкрито звітувати владу перед громадою в режимі живого спілкування, нажаль, з відставко. П. С. Качура подібні заходи канули в Лету.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: