Цeй дeнь в icтopiї paйoнy 19-25 жoвтня

81214089.jpg

У центрі Краснопілля відкрито меморіальний ансамбль, мисливці району рахували тварин, а у Грабовському відкопали понад тридцять мін. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1905. 23 жовтня селяни с. Бранцівка самочинно вирубували ліс, зрізано 40 дубів в урочищі, що належало князям Голіциним. Лише прибуття поліції припинило самочинний поруб. Селяни пояснили це тим, що, що чули про те, що поміщицька власність переходить до селян.

1923. 29 жовтня в с. Велика Рибиця народився Андрій Степанович Чепульський – Герой Соціалістичної праці.

1941. 17 жовтня в Самотоївці фашисти стратили патріотів Олексія Петровича Швидукова та Леоніда Євгеновича Ємельянова.

1967. Мисливські колективи району провели осінню таксацію звірів. В угіддях водиться близько 340 лосів, 650 козуль, 550 кабанів, 1000 лисиць, 7500 зайців тощо. А ще цими днями електрифіковано село Великий Прикіл. Одночасно в селі з’явилося десять телевізорів.

1968. У сквері в центрі селища Краснопілля відкрито меморіальний ансамбль. З цієї нагоди тут відбувся мітинг трудящих райцентру. Ансамбль складається з пам’ятника воїну, що встановлений біля обеліска з викарбуваними датами 1941-1945, та стел з іменами односельчан, що загинули в роки громадянської і Великої Вітчизняної воєн, а також воїнів, які віддали своє життя, звільняючи Краснопілля від фашистських загарбників.

1969. У селі Лісне споруджується приміщення початкової школи.

1973. Багато молоді району поїхало на комсомольські будови. У ці дні Хабаровськ відбули шофери з Мезенівки Ю. Гетьман і А. Калітаєв. А у миропіллі гостинно відчинив двері покупцям новий мебльовий магазин у центрі села. Це вже десятий у сільському споживчому товаристві за останні роки.

1974. Комсомольська організація Миропільської школи-інтернату провела недільник, присвячений 70-річчю з дня народження письменника М. О. Островського. В цей день хлопчики й дівчатка працювали у місцевому колгоспі «Батьківщина». Зароблені гроші вони перерахували на будівництво пароплава, який носитиме ім’я письменника.

На стадіоні «Урожай» міста Суджа відбулась товариська зустріч з футболу між командами краснопільського автопідприємства 18035 і місцевого добровільного спортивного товариства. В напруженій боротьбі з рахунком 6:2 перемогу здобули працівники автопідприємства.

1985. Робітники Боромлянського МПМК, копаючи механізмами траншею під водогін в селі Грабовське, несподівану були змушені припинити роботи. При більш детальному огляді будівельники виявили 30 мін часів Великої Вітчизняної війни. Небезпечні знахідки було взято під охорону і знешкоджені мінерами.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: