Цeй дeнь в icтopiї paйoнy. 3-9 cepпня

78673743.jpg
 

Один пастух вступає в бій з чотирма вовками і отримує у винагороду порося, краснопільські школярі працюють для Фонду миру, автопідприємство відкриває нові маршрути. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1958. Іван Зайцев і Віктор Скляров поверталися з глибнянського лісу і під великим дубом натрапили на мале лосеня. Живіт його був розпухлий, а мати-лосиха не змогла забрати його з собою. Хлопці забрали лосеня додому і серйозно взялися за його лікування. Їм допомагала колгоспний зоотехнік Алла Григорівна Молчанова. Через добу лосеня вже встало на ноги, добре пило молоко і їло сіно.

Пастух колгоспу ім. Леніна Іван Яцина пас лошат, коли з лісу назустріч йому вибігло чотири молодих вовка. Пастух не розгубився і направив коня прямо на хижаків і з розгону вдарив одного з них палицею. Сміливість хлопця дала результат – вовки втекли назад в хащі, але один з них так і залишився лежати на узліссі. Правління колгоспу відзначаючи сміливий вчинок Івана Яцини, преміювало його поросям. Заготконтора за знищення хижака видала колгоспному пастухові винагороду в сумі 300 карбованців.

1981. Для зручностей пасажирів Краснопільське автопідприємство 18035 відкрило новий міжміський автобусний маршрут Краснопілля-Охтирка. Відкрито приміський автобусний маршрут Миропілля-Суми через Глибне, а також Краснопілля-Гнилиця. Краснопільська автостанція впровадила нові види послуг. Це – попередній продаж квитків, продаж їх в обидва кінці тощо.

1983. В Краснопільському таборі праці і відпочинку, що діє в колгоспі ім. Володимира Ілліча, проведено день Трудової вахти. Кошти, які заробили учні в цей день, перерахували у Фонд миру і на будівництво пам’ятника піонерам-героям в Києві.

Йдуть останні приготування до здачі в експлуатацію ларька, що збудовано на Базарній площі в райцентрі. Це третє нове приміщення Краснопільського ССТ, що вступає в експлуатацію нинішнього року. Зайняли нові споруди також магазини «Лаки-Фарби» і пункт по прийманню склопосуду, який працює за методом самообслуговування.

В районі проходить кінофестиваль «Дивізії йшли на Захід», присвячений 40-річчю визволення Краснопільщини від німецько-фашистських загарбників і 40-річчю Курської битви. В кінотеатрі «Колос» відбулась зустріч молодого покоління з учасниками визволення.

1998. З початку паспортної реформи паспорти нового зразка в районі отримало 11747 чоловік, що становить 41,9 процента від запланованого. Аналіз показав, що хід паспортної реформи у районі не може задовольняти, адже за перше півріччя 1998 року паспорти отримало 1918 чоловік, що на 837 менше, ніж за перше півріччя минулого року.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: