Цeй дeнь в icтopiї paйoнy. 30 cepпня-6 вepecня.

39754218.jpg
 

На "Колосі" майстер-клас демонстрував володар "Золотого м’яча" Ігор Бєланов, у Краснопіллі з’явилась гімназія, а у Запсіллі школа святкувала столітній ювілей. А ще – більше не буде двієчників. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1570. На початку вересня татарські загони мурзи Бакая пройшли між Пслом і Ворсклою шляхом, котрий був названий Бакаєвим і проходив нинішньою Краснопільщиною, південніше Сагайдачного шляху.

1919. У вересні із селян-переселенців з України в далекому степу Сибіру в Адамівському районі Оренбурзької області створилася сільськогосподарська комуна ім. Леніна, котра згодом у голодному 1921 році переселилася в село Рясне.

1943. У вересні, після визволення району з-під окупації, відновив роботу Краснопільський райвиконком. Першим його головою була Холодова Варвара Йосипівна.

1955. На 1 вересня в Краснопільській середній школі №1 було 17 класів, а в них 571 учень; в т. ч. 8-10 класів – 12 (403 учні). В школі працювало 33 вчителі (21 – з вищою освітою). На цей час семирічна школа в райцентрі (з 1953 року) реорганізована в середню №2.

1998. 1 вересня цього року у Краснопіллі відкрилася гімназія. Юних гімназистів привітали їх батьки, педагоги, представники влади.

1996. У календарному матчі чемпіонату України «Явір» зустрічався із маріупольським «Металургом». Цей матч місцевим вболівальникам запам’ятався тим, що у складі гостей на поле вийшов уславлений нападаючий, володар «Золотого м’яча-86» Ігор Бєланов. Він став автором двох голів із трьох, які були забиті у ворота «Явора».

2000. Прийнято ряд законодавчих актів, з якими почався процес реформування освітньої системи. Головне нововведення, з яким зіткнулися школярі 1 вересня цього року – відтепер не буде «двієчників». Оцінки будуть різні, від 1 до 12 балів. Ще одна новина – 12-річна повна загальна освіта.

2003. У Краснопільському районі газ підведено 5000-му абоненту. Щасливцями стала мезенівська багатодітна родина колишніх робітників цукрового заводу Віктора Івановича та Ольги Анатоліївни Пісклових з вулиці Першотравневої.

Запсільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів відсвяткувала свій 100-річний ювілей. До цієї події учителі та учні провели велику підготовчу роботу: було відремонтовано приміщення, класні кімнати, коридори, на подвір’ї посадили клумби. На святкування ювілею прибули випускники різних років, вчителі-пенсіонери.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: