Цeй дeнь в icтopiї paйoнy. 4-11 жoвтня

16147307.jpg
 

Мезенівські учні займаються у радіогуртку, механізатори району завдяки радіозв’язку стали мобільнішими, а ряснянські школярі отримали за роботу патефон. А ще агітатори пішли по хатах з розповідями про Сталінську конституцію, новобудови на Волзі – бо на носі вибори у місцеві Ради депутатів трудящих. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1922. 3 жовтня на Краснопільщині почала своє літочислення піонерська організація України. Перший загін налічував 11 піонерів.

1941. Жовтневої ночі розігралася трагедія на хуторі Москалівка Покровської сільради. Фашисти увірвалися в обійстя Владики Галини Євдокимівни, котра переховувала двох поранених червоноармійців, розстріляли господарку, а хату спалили. В хаті було двоє дітей, дівчинка згоріла, а хлопчика Віктора врятували.

1943. У жовтні була створена Краснопільська торфоартіль «Брат шахтаря» (у 1948 році реорганізована у торфодільницю Сумської торфоартілі «Прогрес»). У свій час зіграла важливу роль в забезпеченні паливом населення.

1950. Велику допомогу Ряснянському сільському споживчому товариству в зборі утильсировини надали учні Ряснянської семирічної школи. За хорошу роботу вони одержали від Краснопільської райспоживспілки премію – патефон з 20 кращими пластинками.

17 грудня цього року відбудуться вибори у місцеві Ради депутатів трудящих. Територіальна парторганізація с. Рясне розпочала діяльну підготовку до виборів. Проведені відкриті партійні збори з участю агітаторів села. Всі агітатори приступили до проведення агітаційно-масової роботи на десяти хатках, проведені перші заняття з виборцями по вивченню Сталінської Конституції, виборчого закону та про велетенські будови на річці Волзі та Дніпрі. А тим часом у Краснопіллі завершується будівництво приміщення районного універмагу і приміщення «Держфото».

1951. У 22 тракторних бригадах Краснопільської МТС працюють радіостанції «Урожай». Механізатори безпосередньо з колгоспного поля щодня мають можливість швидко зв’язатися по радіо з садибою машинно-тракторної станції.

1952. У Тимофіївці відкрито лікарню, яка повністю забезпечена необхідним майном і медичними працівниками. До цього жителі Тимофіївки за медичною допомогою ходили за 12 кілометрів до сусідніх сіл.

1955. При Мезенівському цукрозаводі організований радіогурток. У ньому слухачі вивчають основи радіотехніки, знайомляться з будовою радіоприймачів. А ще порядком шефської допомоги ремонтують радіоприймачі типу «Тула», «Луч», які є у власному користуванні колгоспників артілі «Ударник».

1958. Правління колгоспу імені Грабовського придбало пилораму, вартість якої становить 15 тисяч карбованців. А в колгоспі «Ленінський шлях» збудовано 20 нових хат і капітально відремонтовано 12 житлових будинків. Тим часом за останній місяць Краснопільський магазин культурних товарів продав населенню художньої, політичної, науково-популярної та іншої літератури на суму 2,500 карбованців.

1980. Хороший подарунок для свого музею бойової слави одержали від братів-білорусів з м. Світлогорська вихованці Миропільської школи-інтернату. Це альбом фотознімків з написом: «На тій землі, за яку віддав своє життя в роки Великої Вітчизняної війни Ваш земляк, Герой Радянського Союзу П. П. Мірошниченко». На знімках пам’ятні місця білоруського міста, а також могила П. П. Мірошниченка. Цими ж днями Краснопільський завод продовольчих товарів освоїв випуск кукурудзяних паличок із сухим молоком. Цієї продукції вже відправлено у торговельну мережу більше 14 тонн. А парк Краснопільського автопідприємства поповнився двома комфортабельними ЛАЗами.

1985. У всіх середніх школах району створені загони юних інспекторів руху. Вони вивчають правила вуличного руху, чергують на шляхах, відвідують дитячі дошкільні заклади, де проводять з малюками бесіди.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: