Чopнe тaвpo гoлoдoмopy

84425707.jpg
 

Минулої суботи, 28 листопада, Україна вшановувала пам’ять жертв голодомору 1932-1933 років. У всіх населених пунктах держави пройшла поминальна акція «Запали свічку!» на знак скорботи про мільйони українців. Вшанували пам’ять виморених штучним голодом тисячі своїх земляків і краснопільчани.

Керівники району і селища, представники трудових колективів і громадськості, молодь, всі небайдужі жителі райцентру прийшли о 14 годині до Пам’ятного знака жертвам Голодомору, щоб взяти участь у мітингу-реквіємі. У рамках поминальної акції «Запали свічку!» всі вони зібралися на цьому скорботному місці, щоб воскресити у пам’яті одну із забутих, одну із найтрагічніших сторінок нашої історії – Голодомор, щоб ще раз схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких на родючих землях, між буянням хлібів, між квітучими садами змушували вмирати від голоду.

Знищивши голодною смертю мільйони українців, кращий генофонд нації, тодішній тоталітарний режим помстився українцям за незламну волю, свободолюбивий козацький дух, небажання сприймати насильницьку колективізацію та інші «принади» соціалізму. Моторошно подумати, що голод забрав протягом 1932-1933 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.

Проїхав своєю страшною колісницею голодомор і по Краснопільщині. Він не щадив нікого: ні дорослих, ні дітей. 56 населених пунктів району постраждали від його наслідків. Наш обов’язок – пам’ятати про мільйони загиблих від голоду і ніколи не допустити подібного. Про непоправну втрату для українського народу говорили у своїх виступах голова райдержадміністрації Ю.А. Яремчук, Краснопільський селищний голова І.П. Хомічов. Вони згадали сумнозвісний Закон про п’ять колосків, коли за кілька зернин, взятих з поля, людей розстрілювали, відправляли до ГУЛАГів на вірну смерть.

08346261.jpg

Згадавши невинно винищених голодною смертю земляків, помолившись сьогодні у скорботі, запаливши свічки і лампадки на знак їх світлої пам’яті, ми подбаємо, щоб зігрілися душі убієнних голодом і політичними репресіями.

58396000.jpg

Поминальну панахиду по загиблих від голодомору здійснив благочинний Краснопільського Благочиння УПЦ КП отець Іван Малюк. Цього ж дня у всіх храмах Краснопільщини молилися за упокій померлих душ, замучених голодом. Завершився мітинг-реквієм покладанням живих квітів, колосків до Пам’ятного знака жертвам Голодомору.

А о 16 годині жителі району долучилися до поминальної акції «Запали свічку!». На вікнах багатьох будинків горіли свічки і лампадки на знак пам’яті винищених голодом рідних, близьких, односельців.

О.ЦИЛЮРИК.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: