Цi днi в icтopiї paйoнy 1-8 лиcтoпaдa.

36149206.jpg
 

Голови колгоспів пересідають на "Побєди", у Тур’ї виходить сатирична газета "Комсомольське око", яке бачить всих і вся, у кінотеатрі "Колос" дітей більше не цікавлять фільми, бо тут з’явилися перші ігрові автомати, а Краснопільський "Явір" стає чемпіоном області, виборює путівку у республіканську першість та ще й грає міжнародні товариські матчі. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1945. Дбаючи за культурне дозвілля, комсомольці артілі ім. Будьоного (с. Чернеччина) проявили ініціативу і власними силами відремонтували хату-читальню, поставили в ній пічку і навіть показали перед колгоспниками одноактну п’єсу «Дівчина з далекої діброви».

1953. До 400 учителів, медиків, учнів середньої школи, робітників та службовців Краснопілля тепло зустріли у районному Будинку культури поетів Павла Усенка і Грицька Бойка та письменника Петра Сєвєрова. Письменники відповіли на питання читачів, прочитати їм свої твори.

1954. Ряд колгоспів району достроково розрахувалися з виконанням плану поставок державі хліба, м’яса, молока та овочів і значну кількість цих сільськогосподарських продуктів здали понад план. За надпланову здачу державі м’яса та овочів колгосп ім. газети "Правда" одержав автомашину «Побєда» і дві вантажних автомашини. Легкову автомашину «Побєда» і вантажну автомашину одержав за надпланову здачу державі овочів та молока колгосп ім. Луначарського. За надпланову здачу державі хліба, м’яса, молока та овочів вантажні автомашини одержали колгоспи ім. Карла Маркса, ім. Фрунзе, ім. Ворошилова (Пушкарне). Усього за 1954 рік колгоспний автопарк району поповнився на 3 легкових і 23 вантажних автомашини.

1957. Комсомольська організація колгоспу «Ленінський шлях» (с. Тур’я) почала випуск сатиричної газети «Комсомольське око». Поряд з показом кращих трудівників села, газета гостро критикує ледарів, хуліганів, п’яниць. Кожна коротенька замітка супроводжується дотепними карикатурами.

У приміщенні районного Будинку культури відбулися спортивні змагання з важкої атлетики, в якої взяли участь 15 кращих спортсменів району. Перше і друге місця посіли неодноразові чемпіони ДСТ «Колгоспник» М. К. Рашевський з Краснопілля і В. В. Гуков з Угроїд. Командну першість здобули спортсмени військової частини, друге – спортсмени Краснопілля, третє – атлети селища Угроїди.

1959. У Грязнянському цукрокомбінаті завершують будівництво добротного, утепленого приміщення для пожежного депо. Вже закінчили будівництво депо в сіннівському колгоспі «Перше травня».

1983. У фойє краснопільського кінотеатру «Колос» встановлено електронні гральні автомати. Перед початком сеансів біля них юрмиться малеча. Електроніка дає змогу уявити себе водієм автомобіля, пілотом літака чи то мисливцем.

8 листопада на краснопільському стадіоні «Колос» відбулась товариська зустріч з футболу між командами «Явір» з лісгоспзагу та «Іскар» з міста Роман Народної Республіки Болгарія. Перший тайм не виявив господаря, а після відпочинку гості дещо активізувалися і після помилки захисників «Явору» Бойко Краєв забиває м’яч у ворота Івана Кругляка. Лише наприкінці гри І. Пахомому вдалося зрівняти рахунок зустрічі. 1:1 – такий підсумок матчу. Кращими гравцями було визнано Ніколая Гарєва з «Іскару» та Петра Чехунова з «Явору».

1984. Цими днями свій заключний поєдинок за кубок сезону Краснопільський «Явір» проводив в Охтирці проти місцевого «Нафтовика». Результат цього матчу мав велике значення для обох команд. Футболістів «Явора», які реально претендували на одну з путівок на участь наступного сезону в розіграші республіканської першості з футболу серед колективів фізкультури для досягнення мети влаштовувала нічия. А ось для господарів поля, які теж ведуть боротьбу за путівку, потрібен був лише виграш. Краснопільчани свого досягли, зігравши з рахунком 1:1 (за «Явір» відзначився Григорій Бабич) і стали володарем путівки на республіканські змагання. Нагадаємо, що 10 жовтня цього ж року, здобувши 34 очки, краснопільський «Явір» вперше в історії району завоював звання чемпіона області.

1992. У відділі земельних ресурсів районної державної адміністрації нині опрацьовуються матеріали аерофотозйомок населених пунктів Краснопільщини. На фотознімках добре видно вулиці селища Краснопілля, сіл Хмелівка, Бранцівка, Лозова, Самотоївка та інших, будинки, підсобні приміщення, а головне – земельні ділянки жителів, а тому це дозволить землевпорядникам оперативно визначати межі городів, вирішувати спірні питання тощо.

Цими днями до колективу держлісгоспу надійшло замовлення від луганських шахтарів на додаткове постачання лісокріпильного матеріалу. Зваживши свої можливості, колектив у четвертому кварталі заготує для них понад держзамовлення 100 кубічних метрів деревини.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: