Цi днi в icтopiї paйoнy. 12-19 чepвня

54036173.jpg

У Малому Приколі відпочиває і працює Федір Достоєвський, у післявоєєні роки діти калічаться боєприпасами, у Краснопіллі будуть нову школу, у районі “висадився десант” Білого братства, а товариство мисливців та рибалок вперше провело виставку-реєстрацію мисливських собак. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

62212363.jpg 1827. 13 червня у Славгороді народився в сім’ї кріпака Петро Максимович Соколов (Соколенко) – художник, поет. Проживаючи в Петербурзі, приятелював з Т. Г. Шевченком, сестра П. М. Соколова позувала Тарасові Григоровичу при малюванні ним картини («Дві дівчини», «Русалка»).

46363893.jpg 1877. У червні в с. Малий Прикіл прибув відомий російський письменник Федір Михайлович Достоєвський, де в маєтку поміщика Г. Г. Сніткіна разом з дружиною Галиною. Григорівною прожив усе літо, тут він писав свій «Щоденник письменника», періодично виїжджаючи на пошту в Миропілля, щоб надіслати до редакції написане. В Малому Приколі Достоєвський виношував задумки по створенні своєї пісні-роману «Брати Карамазови».

17302957.jpg 1944. До червня заступник командира ескадрильї 30 розвідувального авіаполку ВПС Чорноморського флоту капітан Марченко Іван Тимофійович (уродженець села Осоївка) здійснив 417 бойових вильотів, виявив 15 ворожих конвоїв, збив 6 літаків ворога. Указом від 15 листопада 1944 року Марченку І. Т. присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

1947. В селі Пушкарному проведений недільник по ремонту школи, в якому взяло участь 160 чоловік і 22 підводи. За один день до школи і вчителям завезено на весь навчальний рік паливо. Між тим за весну і з початком літніх канікул до рай лікарні було доставлено 9 дітей, поранених боєприпасами, знайденими в навколишніх лісах і ярах.

1973. У Тур’ї закінчують будувати шостий у колгоспі ставок з водним дзеркалом на 20 гектарів. Усі водойми зариблені.

1983. У райцентрі, по вулиці Перемоги, зводиться нова середня школа. У ці дні будівельники тресту «Сумхімбуд» посиленими темпами зводять внутрішні і зовнішні стіни приміщення школи. А у Сумах відбулися республіканські змагання зв’язківців з велоспорту. Честь області відстоювала телефоністка з Краснопілля Тетяна Корнієнко. Вона найшвидше подолала 15-кілометрову дистанцію і втретє стала чемпіонкою України.

1993. На стінах багатьох будинків Краснопілля з’явилися листівки так званого «Білого Братства», а незабаром до селища завітали його представники. Місіонери збирали людей біля багатоквартирних будинків, закликали до поклоніння Матері Світу Марії Деві, розповсюджували фотографії, газету братства «Юсмалос», але поповнити ряди братства бажаючих серед краснопільчан не знайшлося.

08466720.jpg 1994. Краснопільське товариство мисливців та рибалок провело виставку-реєстрацію мисливських собак. Цей захід в нашому районі відбувся вперше, тому викликав велику зацікавленість. У виставці взяли участь власники собак порід російські гончаки, російські рябі гончаки, російсько-європейські лайки, ягтер’єри, фокстер’єри. Власники кращих породистих собак нагороджені грошовими преміями.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: