Цi днi в icтopiї paйoнy. 22-28 cepпня.

Краснопільчани їдуть освоювати цілину, у Самотоївській середній школі створено кабінет-копилку, а завод продтоварів освоює випуск нової продукції. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

s89080540.jpg 1815. 28 серпня М. С. Щепкін, перебуваючи в маєтку поміщиці Салагової в с. Єфремівці (згодом – Успенка, котра з часом стала околицею Краснопілля), познайомився з Оленою Дмитрівною, туркенею за походженням, котра згодом стала йому дружиною.

s54612037.jpg 1900. З кінця серпня в Мезенівці, а згодом у Славгороді проживав Сергій Якович Алимов – майбутній відомий поет, автор відомих віршів, покладених на музику, – «Бейте с неба самолеты», «Вася-Василек», «Хороши весной в саду цветочки», «Пути-дороги», «Самовары-самопалы» та інші.

1911. 22 серпня у Славгороді народився художник Іван Іванович Гончаренко. Відомий творами в галузі декоративного мистецтва, брав участь у республіканських, всесоюзних і зарубіжних виставках.

s03114576.jpg 1925. 22 серпня в с. Птушка Краснопільського району у селянській сім’ї народився Гадяцький Олександр Васильович — Герой Соціалістичної Праці, почесний громадянин м. Лебедин. В 1940 закінчив семирічну школу в с. Лозове Краснопільського району, в 1941 році — 1-й курс Білопільського педагогічного училища. В роки війни працював конюхом, бригадиром, в.о. голови колгоспу. Навчався в 1945–1950 у Харківському інституті механізації сільського господарства, 1950–1953 — працював головним інженером Хільчанської МТС, 1953–1954 — викладач тракторної справи Лебединської школи механізації, 1954–1986 — директор Лебединського училища механізації сільського господарства (потім СПТУ-4, СПТУ-34), нині ВПУ лісового господарства. Помер після важкої хвороби 23 листопада 2008 року.

1954. На цілинні землі виїхало 24 шоферів Краснопільської автороти, які допоможуть збирати і вивозити хліб у колгоспах Алтайського краю. Не сидять у ці дні без діла і жінки району. Так, клуб Грязнянського цукрозаводу заповнили святково одягнені жінки. Вони прийшли на збори, скликані жіночою радою цукрокомбінату. Вони прослухали лекцію «Ватікан – на службі імперіалістичної реакції», а також обговорили питання, пов’язані з початком сезону цукроваріння. А поки одні їхали на цілину і слухали лекції, завідуючий током краснопільського колгоспу ім. Молотова, організував злочинну групу, яка займалася розкраданням зерна. До групи входили шофер та три вантажники, які викрали з колгоспного поля 3139 кг посівної пшениці. Народний суд Першої дільниці присудив розкрадачам від 14 до 20 років позбавлення волі.

1969. Силами вчителів Самотоївської середньої школи створений кабінет-копилка передового педагогічного досвіду. В ньому обладнані стенди «Виховання і навчання», «На допомогу вчителю першого класу» та інші, а також по навчальних предметах складено картотеку методичних журналів за рік.

1974. В ці дні Краснопільський харчокомбінат освоїв виробництво консервованих щавлю, кропу, петрушки, столового хрону. В ці дні з конвеєрів цеху також виходять тисячі банок «Ніжинського салату».

2000. За підтримки Британського Товариства Червоного Хреста у Краснопільському ресторані «Нива» організовані безкоштовні гарячі обіди для одиноких людей похилого віку.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: