Цi днi в icтopiї paйoнy. 24-31 ciчня.

11391027.jpg

Школярі Краснопілля лижним кросом агітують за кандидата в депутати, післявоєнні колгоспи закупають племінну худобу, а у Славгороді хоробрі колгоспники рятують худобу із вогню, між тим найпродуктивніші бджоли живуть у Хмелівці. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1945. 26-28 січня командир роти 876 стрілецького полку 276 стрілецької дивізії 1-ї гвардійської армії 1-го Українського фронту молодший лейтенант Змисля Михайло Федорович (с. Осоївка) проявив мужність і героїзм в боях за м. Сувалки (Польща). Загинув у рукопашному бою. Йому 23 травня 1945 року присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно).

27 січня 1945 року командир танкової роти 48 танкової бригади 12-го гвардійського танкового корпусу 2-ї гвардійської танкової армії Білоруського фронту гвардії капітан Багацький Єгор Петрович (уродженець с. Покровки) при захопленні плацдарму на річці Кютдоф (р. Піпа, Польща) першим форсував цю річку, відбив контратаки ворога, знищив три танки, 2 гармати ворога, чим сприяв успішному наступу своїх підрозділів. Йому 31 травня 1945 року присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

29 січня 1945 року командир дивізіону 1220 гаубичного артилерійського полку 58 гаубичної артилерійської бригади 18-ї артилерійської дивізії 65 армії 2-го Білоруського фронту капітан Шумейко Микола Артемович (уродженець с. Славгород) в бою на плацдармі на лівому березі Вісли (Польща), потрапивши з підрозділом в оточення, викликав вогонь на себе і фашисти відступили. 10 квітня йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

1947. Учні-комсомольці Краснопільської середньої школи провели лижний крос на честь виборів до Верховної Ради УРСР. Двадцять чотири юнаків і дівчат прибули на лижах у колгосп «Друга п’ятирічка». Тут вони написали багато лозунгів, присвячених підготовці до виборів, наклеїли листівки з біографією кандидата у депутати – Валентина Мельникова – учителя Краснопільської СШ, провели з колгоспниками ряд індивідуальних бесід про вибори і того ж дня, увечері, усі лижники повернулися в школу.

А при Славгородському клубі організовано співочий гурток. Він складається з 18 молодих колгоспників і колгоспниць. В програмі гуртка – Гімн Радянського Союзу і ряд пісень про великого Сталіна.

1950. Для розведення більш продуктивного тваринництва, колгоспи району у 1950 році закупили племінної худоби в Лебединській «Міжрайживконторі» великої рогатої худоби 40 голів, з них бичків 31 голову, а також баранів 33 голови та свиней 22 голови.

Колектив Краснопільського вальцьового млина виконав річний план переробки зерна на борошно на 109 процентів. Для підвищення продуктивності праці і поліпшення якості продукції цими днями тут вдосконалений вальцьовий станок і механізм для для відсіву білого борошна першого сорту.

1970. Підведені підсумки соцзмагання пасічників колгоспів, радгоспів і районів за розвиток бджільництва і підвищення його продуктивності. Серед переможців – хмелівський колгосп ім. Гагаріна, який від 230 бджолосімей одержав по 31,3 кілограма валового меду. Йому присуджено третю грошову премію. Пасічниці колгоспу Ганні Тимофіївні Парченко присвоєно звання «Кращий бджоляр області 1970 року».

1971.
Ввечері колгоспники колгоспу «Комуністична праця» поверталися додому. Раптом небо над селом охопило загравою. Горів корівник. В цей час недалеко від пожежі знаходились колгоспники П. А. Назаренко і М. І. Нестеренко. Вони кинулися у приміщення. Ризикуючи життям вони вивели із приміщення усіх корів, а потім допомагали людям гасити пожежу. На розширеному засіданні виконкому сільської ради героїв нагороджено грошовими преміями.

1976. Першу партію 50 тисяч січневих курчат відправили працівники інкубаторної птахівничої станції в колгоспи ім. Володимира Ілліча та «Батьківщина». Всього за нинішній сезон заплановано продати колгоспам і трудівникам району 374 тисячі курчат.

1977. В селі Земляне вступив у дію новий клуб. Його споруджено на кошти колгоспу ім. Леніна. Це невелике, але добротне приміщення. Крім залу для глядачів на 120 місць і просторої сцени, тут є гримувальна кімната, фойє. В клубі встановлено водяне опалення.

2007. Начальником відділу статистики у Краснопільському районі на конкурсній основі призначено Івана Васильовича Гавенка. Він змінив на цій посаді Валентина Петровича Жаботинського, який з досягненням пенсійного віку пішов на заслужений відпочинок. З 1 листопада 2015 відділ статистикиу Краснопільському районі ліквідовано.

Станом на 20 січня цього року районі на світ з’явилося 8 дітей: 3 хлопчики і 5 дівчаток. Першим в цьому році в районі народився хлопчик. Сталося це 4 січня у пологовому будинку ЦРЛ у жительки с. Мезенівка Олени Глушкової.

2008. Протягом трьох останніх днів січня на Сумщині відбулися публічні звіти голів райдержадміністрацій, запроваджені 2007 року головою ОДА П. С. Качуром. Такий публічний звіт відбувся 31 січня в Краснопіллі. Перед 700 присутніми звітував голова РДА І. В. Бортнік. Людей цікавили питання газифікації сіл і низька якість наших доріг, самогоноваріння та діяльність несанкціонованих пунктів прийому металобрухту.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: