Цi днi в icтopiї paйoнy 26 жoвтня – 1 лиcтoпaдa.

19609137.jpg

У Краснопіллі виявили фальшиві гривні, у Покровці розпочав роботу краєзнавчий музей, над райвиконкомом вивісили блакитно-жовтний прапор, а в районі шукають “путчистів”. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1952. Розгорнули будівництво електростанції в тимофіївському колгоспі «Хвиля революції».

1955. За сезон полювання 1954-1955 мисливець О. І. Куксінов з с. Покровка здав на приймальний пункт «Заготживсировина» на 611 крб. пушини при плані 200 крб., за що був нагороджений Почесною грамотою і грошовою премією.

1970. Великобобрицький колгосп «Червоний Жовтень» виділив тисячу карбованців для придбання театральних костюмів колективу художньої самодіяльності сільського будинку культури. А колгосп ім. Леніна купив Ряснянському Будинку культури комплект інструментів духового оркестру.

1972. Огірки консервовані, сік томатний і яблучний, консервовані петрушка і щавель, різні салати – далеко не повний перелік асортименту продукції, яку випускає місцевий харчокомбінат. Цими днями тут освоєно новий вид продукції – борщ зелений. Робітники комбінату у нинішньому році направили у торговельні точки області більше мільйона банок смачної продукції.

Закінчились змагання на першість району з футболу. Звання найсильніших завоювали футболісти славгородського колгоспу «Родина», друге місце здобули мезенівські цукровари, а на третьому місці команда райоб’єднання «Сільгосптехніка».

1990. У Покровці відкрито краєзнавчий музей. Тепер і діти, і дорослі зможуть об’ємніше, чіткіше уявити весь історичний шлях розвитку громади. У музеї зібрані деталі побуту, фотографії, тощо.

1991. У Краснопіллі діє тимчасова комісія районної Ради народних депутатів по перевірці діяльності на території району посадових осіб, органів державної влади і громадських об’єднань та організацій в зв’язку із серпневим переворотом. Довірено її очолювати завідуючому юридичною консультацією, депутату районної ради Б. М. Клочку. Члени комісії побували у районному відділі зв’язку, райвідділі внутрішніх справ, райвиконкомі, редакції райгазети «Перемога», райвіськкоматі, колишньому райкомі партії, фактів причетності цих органів і установ, їх посадових осіб до державного перевороту не виявлено.

Згідно з рішенням останньої позачергової сесії райради над приміщенням райвиконкому поряд з червоним прапором в’ється на вірі й національне знамено:жовто-блакитне. Реакція у жителів селища на даний факт неоднозначна: від схвалення до не сприйняття й обурення. На адресу редакції прийшов лист із таким змістом: «Ковбаси нема, а коли з’явиться, то із старим м’ясом. Що мені від того, який прапор стоятиме над установами влади! Байдуже!».

1994. Розпочав працювати цех пошиву хутрових виробів у у Краснопільському товаристві кролівників.

1995. Анекдотичний вислів «Зливайте воду» для працівників районного підприємства «Агротехсервіс» став сумною реальністю. Через дорожнечу енергоносіїв тут відключено опалення виробничих цехів і приміщень. Така доля спіткала і адміністративні приміщення «Агрохіму», МПМК №12. Тепло подається в котельні лише для опалення житла.

1997. У Києві відбулася Велика рада Українського козацтва, де гетьманом знову обрано народного депутата України Володимира Муляву. У роботі ради взяли участь 4 члени дитячо-юнацької організації «Січ», що діє в Самотоївці, а також сотник Самотоївської козацької сотні Ігор Подольський.

2005. Під час здавання виручки однією з організацій райцентру касир відділення Ощадбанку виявила серед готівки фальшиву купюру номіналом п’ять гривень. Досвідченість, уважність працівника відділення Ощадбанку дала можливість виявити підробку, яка зовні нічим не відрізнялася від звичайних грошей. А тим часом мешканці Великобобрицької сільради протестують проти розміщення на межі з їхніми землями за 2-3 км від села полігону твердих побутових відходів з м. Суми і збирають підписи на адресу голови облдержадміністрації.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: