Цi днi в icтopiї paйoнy. 29 бepeзня – 3 квiтня

93549075.jpg

Петро І просить у краснопільчан пороху, німецько-австрійські війська грабують Краснопілля, а через 26 років німецькі окупанти спалюють хутір із його жителями. Власники телефонів у Миропіллі одержали не тільки можливість з’єднуватись між собою, але й вільний вихід на телефонну станцію Краснопілля. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1709. Під час війни Росії із Швецією за указом Петра І був виданий наряд на поставку від Краснопілля 10 пудів «зелья пушечного», тобто пороху. А краснопільська сотня, очолювана Дмитром Гнатовичем Кондратьєвим , на той час стояла у Гадячі. На Краснопільщині квартирували солдати російської дивізії під командуванням Апраксіна.

1772. селянин с. Закобилля (нині Новодмитрівка) Кунденко вибув з місця проживання в у 1774 році опинився у війську Ємельяна Пугачова. У м. Царицині він був взятий під варту, суд виніс вирок: «высечь жестоко плетьми».

1918. 1 квітня німецько-австрійські війська окупували Краснопільщину. Діяльність Радянської влади в районі призупинилась до 19 грудня 1918 року. За 252 дні окупації німці відправили з Краснопільщини 318 вагонів хліба, цукру, спирту, худоби, лісоматеріалу (в основному дуба).

1944. 4 квітня в с. Коханому під Бранцівкою фашисти вчинили жорстоку розправу над жителями, які дали притулок червоноармійцям-розвідникам, котрі потрапили в оточення. Німецькі карателі закрили в сараї і спалили живцем 15 чоловік: Білаш Орину Максимівну з 2-ма дітьми, Бугвей Пелагею Трохимівну з 5-ма дітьми, Колісник Варвару Антонівну з 5-ма дітьми, Дядечку Христину Іванівну, Левченко Анастасію Петрівну.

1969. Нову автоматичну телефонну станцію на сто абонентських номерів встановлено в Миропіллі. Автоматична станція зв’язала колгоспи, тракторні бригади, ферми, місцеві підприємства, школи, квартири, лікарню. Власники телефонів одержали не тільки можливість з’єднуватись між собою, але й вільний вихід на телефонну станцію Краснопілля. А колгосп ім. Володимира Ілліча одержав 30 газових установок. Їх розподілили між колгоспниками артілі. А всього в районі газових установок вже майже півтисячі.

1977. У селищі Кияниця Сумського району відбулися змагання з лижних гонок серед учнів шкіл області на приз газети «Червоний промінь». В ньому взяло участь 14 команд. Честь нашого району відстоювала команда Краснопільської СШ №2 у складі Ольги Чичикало, Івана Овчаренка, Олени Кузнєцової, Валерія Фоменка, Наталії Штурми та Олександра Ушкаленка. Команда лижників нашого району посіла почесне друге місце. Учасники змагання Ольга Чичикало, Іван Овчаренко та Олександр Ушкаленко включені в збірну команду області.

1984. В журналі «Проблеми археології Сумщини» були опубліковані факти археологічних знахідок, які свідчили про те, що на території Краснопільщини люди проживали в глибоку давнину: біля с. Барилівка на 20-метровій глибині у відкладеннях крейди виявлені знаряддя праці часів палеоліту (12-18 тисяч років до нашої ери), це та епоха, коли людина жила одночасно з мамонтом. Біля с. Хмелівка було знайдено кинджал, типовий акинак, довжиною 29,1 см, зброя скіфського воїна. Біля с. Грунівка знайдені залишки поселення бондарихінської культури (бронзовий вік, ІІІ – початок І тис. до н. е.).

1999. Розглянувши звернення Краснопільської МПМК-12 та враховуючи, що приміщення по вул. Вокзальній, 26 з 1996 року пустує, втрачаючи свою придатність і потребує термінового ремонту, а також керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила передати у безкоштовне користування терміном на 3 роки Краснопільській МПМК-12 пустуюче приміщення колишнього будинку побуту по вул. Вокзальній 26 для розміщення в ньому торгового центру. Буде укладено договір на закріплення комунального майна районної ради.

2002. У Краснопіллі відбувся щорічний розіграш Кубка заслуженого майстра спорту, заслуженого тренера України Михайла Фоменка, в якому взяли участь команди «Явір» з Краснопілля, «Сокіл» (Піщане», «Спартак—Залізобетон» (Суми) та «Спартак» (Готня). Перемогу у турнірі здобули явірці. Кращим футболістом турніру визнано краснопільчанина Миколу Рубана.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: