Цi днi в icтopiї paйoнy. 3 – 9 квiтня

67684930.jpg
 

Селяни з Веселої готують втечу від пана, переможцям футбольного турніру чиновники кілька місяців не віддавали Кубок, в Угроїдах організували хор домогосподарок, а в районі стали на роботу ходити на півгодини пізніше. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1765. У селі Весела 8 селянських сімей (29 чоловік) місцевого сотника Ямпольського стали готуватися до втечі, рятуючись від утисків господаря. Помітивши це, Ямпольський забрав у них всю худобу і наказав своїм слугам пильнувати за втікачами. Селяни звернулися за підтримкою і допомогою до сусідніх сіл.

1944. В ніч на 10 квітня у м. Сімферополь був страчений Ігор Носенко – підпільник, керівник однієї з патріотичних молодіжних груп міста. Ігор Носенко – уродженець Миропілля, перед війною мати завезла його в Крим на лікування.

1956. У липні 1955 року славгородська футбольна команда «Колгоспник», яка за сезон не одержала жодної поразки, вийшла у фінал і виграла районний кубок. Виконком районної Ради виділив комітету фізкультури і спорту відповідні кошти для придбання кубка, але вручити його спортивні чиновники спромоглися лише у ці квітневі дні 1956 року, та й то після того як футболісти почали скаржитися у всі інстанції.

За період декадника по насадженню лісу і саду силами учнів шкіл району посаджено до 30 тисяч декоративних і фруктових дерев.

1960. При Угроїдському заводському клубі з ініціативи голови жіночої ради Г. Й. Давидович організований хор домогосподарок. Цей колектив налічує 40 чоловік.

1978. Перед батьківськими зборами у Краснопільській восьмирічній школі відбувся огляд учнівських підручників, зошитів і щоденників. Враховувались охайність ведення та їх зовнішній стан.

1995. Згідно з розпорядженням голови районної Ради народних депутатів тепер робочий день на підприємствах, в організаціях, установах розпочинається на півгодини пізніше – о 8 годині ранку.

КСП «Хвиля» реформоване, на його базі утворено акціонерне товариство закритого типу «Осоївське».

1996. Згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації на базі культосвітніх закладів та підприємства «Кінотехсервіс» у районі створено центр культури та дозвілля. Директором призначено завідуючу відділом культури К. М. Салганік.

Відбулися установчі збори членів трудового колективу птахорадгоспу «Успенський», на яких прийнято рішення про створення колективного сільськогосподарського підприємства «Успенський». Держава в особі представництва фонду державного майна в районі передала безоплатно майно вартістю більше 23 мільярдів карбованців у колективу власність працівникам підприємства та особам, які мають на це право.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: