Цi днi в icтopiї paйoнy 30 лиcтoпaдa – 7 гpyдня.

32576013.jpg

Рахівники обіцяють не лише якісно робити бухгалтерські звіти, а й швидко і викликають колег на змагання, У Краснопіллі відкрито пам’ятний знак жертвам голодомору, а від Великого-Бобрика до Юсупівки відкрили диво-дорогу із маріупольського шлаку. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1848. 1 грудня введені поштові скриньки. Це відбулося на виконання циркуляра Головного управління пошт від 20 листопада 1848 року, яке звучало так: «Для доставления публике возможности подавать на почту письма в штемпельных конвертах во всякое время, не стесняясь часами для личной их подачи, выставлять везде, где существуют почтовые учреждения, наружу, на видных местах, закрытые ящики». Поштові станції існували тоді в нашому краї у Славгороді, Рясному, Краснопіллі, Самотоївці, Миропіллі, тобто в селах, які знаходились на поштових трактах.

1905. У ці дні селяни з Покровки, озброєні кілками й ломами, здійснили захват монастирського хліба, сіна й соломи.

1923. 7 грудня у Великому Бобрику народився Дмитро Григорович Пирогов – автор історичного роману «Землею і водою…».

1947. Колектив рахівничих працівників Михайлівського керамзаводу зобов’язався доброякісно зробити бухгалтерський звіт за 1947 рік на п’ять днів раніше строку. Крім того конторський апарат керамзаводу викликав на соціалістичне змагання колективи рахівничих працівників Угроїдського, Мезенівського, Грязнянського і Низівського цукрокомбінатів. А нарсуд Першої дільниці нашого району цими днями розглянув кримінальну справу по звинуваченню громадянки Г. з Краснопілля за перепродаж самогону. Звинувачену засуджено на два роки позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна.

1993. В урочистій обстановці в Самотоївській школі мистецтв відбулась посвята хлопчиків та дівчаток в учні цього навчального закладу, який ставить на меті прилучення дітей до прекрасного, розвиток і поглиблення талантів молоді у широкому спектрі жанрів мистецтва. Останнім часом у школі мистецтв відкрито навчання по класу бандури.

1999. Відбулась звітно-виборча конференція районної організації Українського товариства мисливців та рибалок, в ході якої обрано новий склад президії районної ради УТМР, головою райради УТМР знову обрано І. М. Перерву.

2006. У Краснопіллі, на території старого кладовища, де поховані померлі від голоду 1932-1933 років окремі люди і цілі сім’ї, урочисто відкрито перший етап спорудження пам’ятного знаку. Тут встановили композицію з трьох різних за розміром хрестів, які символізують померлу родину.

В урочистій обстановці державною комісією прийнято новозбудовану дорогу з твердим покриттям від Великого Бобрика до села Юсупівка, яку проклали шляховики філії «Краснопільський автодор». Шляховики запевнили, що вона збудована з дотриманням всіх вимог до автошляхів, обладнана необхідними дорожніми знаками. «Фішкою» її є те, що чим більше поливатимуть дощі та «прасуватимуть» колесами автомобілі, тим вона буде міцнішою. Бо такі властивості, шлаку, з якого зроблена. Надходить він з Маріупольського коксохімічного комбінату.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: