Цi днi в icтopiї paйoнy. 31 ciчня -7 лютoгo

85465508.jpg

У Приколі знайшли кістки мамонта, Краснопільський район об’єднали із Жовтневим, колгосп ім. Леніна перейменований на колгосп ім. Ілліча, а з нагоди декади української кухні у звичайній краснопільській їдальні можна замовити січеники полтавські, галушки з салом, куліш, вареники з капустою, борщ з пампушками. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1659.
У лютому татарські війська підходили до мурів «Сумина городка», але взяти його не змогли. Фортецею Краснополь нападникам вдалося заволодіти з великим боєм. Татари пограбували й забрали в полон чимало населення Краснопільської сотні.

1920. У Краснопільській, Ряснянській, Славгородській, Покровській волостях були створені єдині споживчі товариства (ЄСТ) на виконання директиви Раднаркому від 20 березня 1919 року. Вони обслуговували 36 населених пунктів.

1927. В лютому 1927 року в журналі «Україна» було опубліковане повідомлення, що в селі Прикіл Славгородського району (так в тексті повідомлено) були знайдені кістки мамонта, а біля станції Золотницької деякі речі неолітної доби (VІ-ІІІ тис. до н. е.).

1931
. 7 лютого були об’єднані Краснопільський і Жовтневий райони в один – Краснопільський. А колгосп ім. Леніна у Великому Бобрику перейменований на колгосп ім. Ілліча.

1957.
У Краснопільській СШ №2 організовані гарячі сніданки для учнів усіх класів. Щодня, на великій перерві, учні одержують за невелику плату чай, кофе, какао, булочки і бутерброди.

1966. У Сумах проходили фінальні змагання першості України з лижного спорту. Честь Сумської області захищали краснопільці Володимир Сахно і Віра Стрикиця. Вони зайняли друге місце у загальнокомандному заліку.

1973. Газета «Сельская жизнь» провела вікторину «Що ви знаєте про НДР?». Редакція отримала близько 10 тисяч відповідей з різних куточків СРСР. Серед 50 переможців є і житель Краснопілля – учень 10-а класу школи №1 Володимир Наріжний.

Працівники Краснопільської їдальні №1 організували декаду української кухні. Офіціантки придбали національні костюми, рушники, кухонний сервіз. Зал обладнали відповідно – українська піч, біля неї кочерги, на стінах рушники. Посеред кімнати – довгий стіл з лавками. В меню – січеники полтавські, галушки з салом, куліш, вареники з капустою, борщ з пампушками.

1983. В змаганнях на першість області успішно виступили лижники рай вузла зв’язку. Вони посіли друге місце. Телефоністка Тетяна Корнієнко увійшла до складу збірної області. Між іншим у січні 2016 Тетяна Степанівна відзначила свій 70-річний ювілей, та попри поважний вік продовжує вести активний і здоровий спосіб життя: пірнає у крижану купель, подорожує на велосипеді, відвідує, як вболівальник, різноманітні спортивні змагання.

2006. Нашому земляку, директорові сільськогосподарського товариства С. Д. Говоруну присвоєно почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України».

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: