Cилa Укpaїни в її coбopнocтi!

15570053.jpg

22 січня наша країна відзначила велике державне свято-День Соборності та Свободи України. Минає 97-а річниця проголошення акту злуки східних і західних земель в єдину Українську державу.

Цього дня 1919 року в Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину Україну. Ним стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперії в єдину соборну Українську державу,яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців.

Однак єдиною Україна тоді пробула недовго: скрутне економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже за кілька місяців після проголошення Возз’єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття – Чехословачина.

Державі тоді не вдалося зберегти цілісність і незалежність, але акт злуки став реальним втіленням споконвічної мрії українців про незалежну, собору національну державу.

Минуло майже століття, однак на часі та ж проблема солідарності, соборності, єдності України. На жаль, сьогодні ллється кров, і наші хлопці на Сході країни ціною власних життів відстоюють її суверенітет і територіальну цілісність.

26 січня 2016 року в читальному залі Краснопільської ЦБС разом з працівниками Краснопільського районного сектору кримінально-виконавчої інспекції для підлітків був організований круглий стіл на тему: « Сила України в її соборності!»

Бібліотекарі розповіли про історію виникнення свята Соборності України, ознайомили з цікавими фактами про Україну.
Також в рамках даного заходу була оформлена книжково-ілюстрована виставка історичної літератури «Україна крізь віки»

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: