CПPAВOЮ ЙOГO ЖИТТЯ БУЛO КPAЄЗНAВCТВO

 

 

50960539.jpg

На 90-му році пішов із життя відомий краєзнавець, невтомний дослідник історії рідного краю, почесний громадянин Краснопілля Леонід Дмитрович ДІДОРЕНКО. Обірвалася життєва дорога щирої і світлої людини, яскравої і непересічної особистості.

Його юність припала на роки війни. 17-літнім юнаком добровільно пішов на фронт боронити рідну землю від ворога, був мінером, дійшов до Праги. А коли переможні салюти відкликали з військової служби, вдома влився у загін правоохоронців, щоб продовжити справу батька.

56687737.jpg

Виконував обов’язки дільничного інспектора, інспектора карного розшуку, 13 років очолював райвідділ внутрішніх справ. То був час піднесення, розвитку особистості і хоча здавалося, як можна поєднати роботу по викоріненню злочинності, наведенню правопорядку з “прекрасним подихом душі”, Леонід Дмитрович постійно вчився, здобув вищу юридичну освіту, весь час продовжував працювати над словом, словом поетичним – віршів назбиралося на кілька збірок. Міліцейська служба вимагала багато часу, але він встигав прочитати нову книгу улюбленого письменника, зібрати власну бібліотеку.

26738758.jpg

Важливою справою життя для Леоніда Дмитровича було краєзнавство. Наслідком його невтомних краєзнавчих пошуків стали видані на високому науковому рівні книги з історії Краснопільщини від найдавніших часів і до сьогодення. Серед них – дослідження історії населених пунктів, розвитку освіти, культури, сільського господарства району, подій воєнного часу.

Цьому заняттю він віддав себе як вийшов на заслужений відпочинок. Він не міг бути без діла – це добре розуміли і вдома: дружина та діти, і друзі. І знову недоспані ночі, робота з друкарською машинкою.

Захоплюють розповіді про фронтових мадонн, річки Краснопільщини, генералів-земляків, нариси з історії Рясного, Миропілля, Мезенівки. Близько сотні розвідок надруковано на сторінках районної газети “Перемога”, на нашому сайті «Краснопілля. Край Слобожанський».

56622456.jpg

З-під пера Л.Дідоренка вийшло кілька книг-нарисів. Великим любителям старовини запам’яталися його праці “Славгород”, “Покровка”, “Храми Краснопільщини”, “Голодомор на Краснопільщині у 1932-1933 роках”, ”Визволення Краснопільщини у 1943 році”, “Золоті зірки Краснопільщини”, “На службі народу”. Чекають на вихід книги “Історія Краснопілля” та ще багато рукописів.

Книги, як і все зроблене ним на краєзнавчій та просвітницько-виховній ниві, ще довго буде служити нинішнім і прийдешнім поколінням і рідному краю, який він любив понад усе.

Розділяємо скорботу і біль рідних, друзів – усіх, хто знав і працював із Леонідом Дмитровичем Дідоренком. Світла пам’ять про подвижника краснопільського краєзнавства і патріота України назавжди збережеться у наших серцях.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: