Cтocoвнo житeля Кpacнoпiльщини poзпoчaтo пpoцeдypy зaoчнoгo зacyджeння зa пocягaння нa тepитopiaльнy цiлicнicть i нeдoтopкaннicть Укpaїни

Прокуратурою Сумської області у порядку спеціального досудового розслідування до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні, розслідуваному Управлінням СБУ в Сумській області, стосовно мешканця Краснопільського району, який фактично з початку проведення антитерористичної операції на сході України залишив дружину і двохмісячну дитину та, виїхавши на непідконтрольну українській владі територію Донецької області, вступив до лав одного зі збройних підрозділів терористичної організації «ДНР».

Досудовим розслідуванням встановлено, що обвинувачений, підтримуючи ідею створення квазідержавного утворення «Новоросія» за рахунок територій південно-східної частини України, здійснював фізичне знищення військовослужбовців сил антитерористичної операції, брав участь у травні 2014 року в особистій охороні одного з керівників терористичної організації «ДНР», у боях проти сил АТО за Донецький аеропорт, під Іловайськом, в організації так званих «котлів» та у вбивстві українських військовослужбовців, котрі не виявляли бажання здатися в полон, корегував вогонь озброєних підрозділів «ДНР».

Крім того, бажаючи утворити на території Сумщини так звану «Сумську народну республіку», обвинувачений в якості одного з перших кроків до дестабілізації ситуації у регіоні та створення підґрунтя для досягнення поставленої мети намагався створити з місцевих мешканців терористичну групу під своїм керівництвом.

Як повідомив в. о. начальника відділу прокуратури Сумської області Валентин Мусіяка, на даний час обвинуваченого, який переховується від слідства, оголошено в розшук та отримано дозвіл на його затримання.

Дії особи кваліфіковані за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст.258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч. 2 ст. 15 /ч. 1 ст. 258-3 (закінчений замах на створеня терористичної групи) КК України.

У разі доведення винуватості в суді обвинуваченому загрожує до п`ятнадцяти років позбавлення волі.

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: