Cвятa в Уcпeнcькoмy xpaмi

47509242.jpg

Швидко плине час… Минають останні дні спекотної пори року. Для краснопільців вони завжди були і є особливими, відзначеними важливими подіями. І мова йде не лише про заготівлю дров на зиму, збір урожаю зернових, картоплі, меду та ін. Так вже історично склалося, що свято Успіння Пресвятої Богородиці, на честь якого названий один із районів селища, для кожного з нас є особливо близьким і дорогим, відзначають його як віруючі, так і невіруючі.

До престольного свята старанно готувались і прихожани Краснопільської Свято-Успенської церкви на чолі зі своїм настоятелем. Про це свідчать і зовнішній вигляд храму та подвір’я, і атмосфера всередині. У переддень свята, згідно Уставу, митрофорний протоієрей Іоанн Дубляк звершив вечірню службу. Вранці Богослужіння продовжилось, для поклоніння, молитовного звернення та вшанування віруючими Божої Матері з вівтаря була винесена одна зі святинь храму – Плащаниця Пресвятої Богородиці.

80885229.jpg

Божественна Літургія як найважливіше Богослужіння, під час якого здійснюється Таїнство Причащення, установлене Господом нашим Ісусом Христом, була найосновнішим центром святкування. По завершенні Божественної Літургії відслужено молебень з акафістом, відбулося освячення води, якою батюшка щедро окропив усіх присутніх. Потім священнослужитель привітав прихожан зі святом та звернувся до них зі словами проповіді, у якій закликав єдиновірних братів і сестер оберігати та зміцнювати свою віру, шанувати та величати Пречисту Діву Марію, звертатися до Неї в молитвах, просячи миру та злагоди, припинення міжусобиць на українській землі.

88807897.jpg

Далі святкування продовжив Хресний хід з Плащаницею навколо оновлюваного храму. Роботи з реставрації будівлі ще тривають, але й подивитися вже є на що. Як би там не було, піснеспіви лунали урочисто, святкові передзвони чути було далеко.

На завершення Богослужіння настоятель храму благословив парафіян та здійснив помазання освяченим елеєм з нагоди нашого головного престольного свята.

Не менш насиченим подіями видався для багатьох православних жителів Краснопільщини і наступний день – 29 серпня. Поступово до храму сходилося все більше й більше людей. Причини тут дві – святкування історичної події Перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа – Третього, або Хлібного, Спасу – та благочестива потреба учнів, студентів та учителів попросити Божого благословення на новий навчальний рік, який почнеться вже зовсім скоро. Близько сотні юних душ принесли посильне покаяння в Таїнстві Сповіді.

58229026.jpg

Також у Таїнстві Причащення взяли участь декілька десятків майбутніх першокласників, яким ще не виповнилося семи років. Звичайно, того дня в храмі часом було гамірно. Як у школі під час перерви, одним словом. Але хотілось би вірити, що дитячі душі не забудуть дотику до святині, Причащення Святих Христових Таїн. Головне, аби дорослі надалі виховували в них почуття благоговіння своїм власним прикладом поведінки в храмі.

Після завершення Божественної Літургії було відслужено молебень на навчання отроків. Настоятель храму благословив тих, хто навчає, і тих, хто навчається, окропив їх освяченою водою, що викликало непідробний захват та море вражень у юних прихожан. Після цього батюшка побажав присутнім сил та терпіння, Божої допомоги у справах навчання.

Побажав, аби Ангел-Хранитель оберігав кожного з них. А діти, у свою чергу, не забували молитися, не забували Бога.
На подвір’ї храму у цей час завершувалися останні приготування до святкової трапези. Незважаючи на багатолюдність, місця вистачило всім, трапеза виявилася до смаку юним прихожанам. Діти залишилися задоволеними, а їхні батьки здивованими напрочуд гарним настроєм та невибагливістю своїх дітей.

34311224.jpg

Наостанок спільна трапеза та тепле спілкування об’єднали і дорослих прихожан храму. Всім, хто організовував та реалізовував частування, висловили подяку та побажали здоров’я душевного та тілесного на многії і благії літа.
Надія ЧЕХУНОВА,
помічник вчитедя недільної школи
Краснопільського Свято-Успенського храму.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: