Cвятo Пoкpoви — кoзaцькe i зaгaльнoyкpaїнcькe

 

 

95297122.jpg

 

Чотирнадцятого жовтня ми відзначили одне з найбільш шанованих свят в Україні – свято Покрови Пресвятої Богородиці, або, як зазвичай кажуть, “Покрови” чи “Святої Покрови”.

За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь. Мешканці міста в гарячій молитві звернулись до Божої Матері з проханням про порятунок. Богородиця з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення і стали християнами. А цьогоріч ще й офіційно на державному рівні 14 жовтня відзначаємо День захисника України, свято усіх наших Героїв. Саме тому для кожного українця це свято має надзвичайно велику цінність, адже поєднує у собі не лише духовну вартість, а й національну ідентичність та давні традиції.

07524460.jpg

Історія, як стверджують філософи, має властивість повторюватись, і ось знову ми, українці, змушені захищати країну він нового, «гібридного» агресора, знову просити захисту у Пресвятої Богородиці, тим більше, що в Краснопіллі є свій однойменний храм, в якому з нагоди свята відбулось святкове Богослужіння, якому передувало водосвяття.

– Ще українські козаки зображували образ Божої Матері на своїх хоругвах та лише після молитви до Богородиці вирушали у похід. Також традиційно вважається, що на Покрову у 1942 році було створено Українську Повстанську Армію, яка боролася за самостійну Україну – робить екскурс у минуле Благочинний Краснопільського Благочиння, настоятель храму Покрова Пресвятої Богородиці УПЦ КП отець Іван. – Ось сьогодні, наприклад, у Краснопілля на храмове свято мали приїхати кілька священників з інших районів, але не змогли, бо в їх храмах проводиться багато заходів, серед яких посвячення у молодих хлопців у козаки. Це вкотре свідчить про те, що Покрова святкується в нас не тільки як народно-релігійне, а й національне свято. А цьогоріч ще й офіційно на державному рівні 14 жовтня відзначаємо День захисника України, свято усіх наших Героїв. Сучасні лицарі-козаки, як і сотні років тому, змушені боронити Україну, гинути за її волю.

Після богослужіння отець Іван зі всіма присутніми вшанував пам’ять загиблих військових заупокійною літією.

Не можна не відмітити, що цей день особливий день для прихожан храму Покрови пресвятої Богородиці – бо для них це храмове свято, тож не обійшлось без застілля із традиційним козацьким кулішем. Нехай церква в центрі Краснопілля поки не вражає своїми розмірами і величчю, і кількість прихожан обраховується не тисячами, та, зрештою, все велике починається з малого.

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: