Дiaгнoз: «Cтaлинизм гoлoвнoгo мoзгa»

54595525.jpg
У Запоріжжі відкрили монумент Сталіну у дворі запорізького обкому Компартії. На відкриття прийшло близько півтора тисячі людей, переважно ветерани війни у святковому одязі, з червоними прапорами та квітами.

Ще напередодні очікували гучних акцій протесту правих радикальних партій, втім на місці їх було близько сотні.

Коли формувалася колона націоналістів, комуністи кидали у них яйцями, втім сутичок між обома таборами не було.

Монумент сріблясто-сірого кольору має висоту близько трьох метрів. Він стоятиме у центрі міста, і його добре видно, якщо проходити повз будівлю обкому.

Кореспондентка Бі-Бі-Сі у Запоріжжі Наталія Агаркова зауважує, що ім’я автора скульптури Сталіна, не розголошується. Небажання скульптора афішувати свою причетність до відкриття цього пам’ятника у запорізькому обкомі пояснюють нездоровим ажіотажем навколо цієї події.

Як повідомляють, під час церемонії відкриття померла 80-літня жінка. За попередньою інформацією, причиною смерті є серцевий напад.

Ще трьом ветеранам стало погано і їх доправили до лікарні.

Міський голова Запоріжжя Євген Карташов повідомив журналістам, що запорізька міськрада немає ніякого відношення до пам’ятника.

Депутати і члени виконкому не давали жодних дозволів та землевідведення. Водночас, він зазначив, що місцева влада з повагою ставиться до думки мешканців старшого покоління, які хотіли б бачити такий пам’ятник.

А як референдум?

Раніше заступник глави адміністрації президента України Ганна Герман заявила в інтерв’ю 5-му телеканалу, що перед встановленням монументу необхідно провести референдум і дізнатися громадську думку: «Треба зробити референдум, прийняти те рішення, яке буде опиратися на громадську думку. І це буде і демократично, і мудро, і це буде ще одна демонстрація пошани до думки людей. Це буде ще одним прикладом того, що ми будуємо громадянське суспільство і що у нас з людьми рахуються. І якщо у міській раді 88 депутатів, вісім з них хочуть Сталіна, а вісімдесят – не хочуть, то це щось значить». Таку ж думку раніше висловлював і президент Янукович.

Хто такий Сталін?

Постать Йосипа Сталіна є однією із найсуперечливіших у світовій історії.
Саме режиму Сталіну приписують штучний голод у 30х роках, який призвів до смерті мільйонів людей в Україні, депортації та чистки так званих “ворогів народу”, які, як правило не погоджувалися з політикою Сталіна.

Спадщину Сталіна одразу після його смерті засудив його наступник Микита Хрущов, втім багато людей старшого покоління у країнах колишнього Радянського Союзу вважають, що саме така “жорстка рука” і потрібна була, щоб керувати СРСР.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: