Дiвчинa, якa нaвчилacя пepeмaгaти

Продовжуємо знайомитися з молодими талановитими спортсменами нашого краю. Цього разу моя співрозмовниця – Іра Кошлата, учениця 10 класу Краснопільської школи, дівчина, яка займається, можна сказати, не зовсім популярним у нас видами спорту – штовханням ядра та метанням спису і, до речі, вже досягає в цьому добрих результатів. Звичайно, в мене відразу ж виникло питання, чому саме ці види, адже в нашому районі не те щоб дівчата, а й хлопці ними не займаються?

48716454.jpg

– Конкретного наміру займатися саме цими видами легкої атлетики у мене не було, – розповідає Іра. – Спочатку займалася бігом, зі своєю старшою сестрою відвідувала легкоатлетичну секцію Ю.Ноженка. А, коли Юрій Миколайович запропонував спробувати штовхати ядро, навіть гадки не мала, як і що це таке, мені було просто цікаво. Та згодом, в процесі тренувань, сподобалось, тим паче бачила, що в мене непогано виходить.

Дівчина розповіла як нервувала, коли їхала на свої перші змагання, гадала, що буде чи не останньою, адже суперниками були серйозні, досвідчені спортсменки, які навчалися в спортивних інтернатах і мали досвід змагань різного рівня.
– Тоді я посіла 4-те місце, – згадує дівчина. – Пам’ятаю, сильно засмутилася, зате на наступних змаганнях почувала себе впевненіше і менше хвилювалася. Згодом мені сподобалось, почала займати призові міcця і вже кожного разу їхала на змагання з радістю.

71942557.jpg

– Іра – справді талановита дівчина, – говорить тренер Ю.М.Ноженко. – Разом з тим, цілеспрямована, наполеглива і старанна. Змагання в нас проходять досить часто й Іра завжди радує відмінними результатами. Нещодавно привезла перший приз із загальнокомандних змагань, які приходили в Сумському педагогічному університеті. Головне, що вона отримує задоволення від цього. Хоча чесно кажучи, мені б хотілося, щоб більше приділяла уваги саме цьому виду спорту, не відволікаючись ні на що інше, тоді б результати були ще кращими. Але примушувати я не можу, та й, думаю, не слід. Зараз такий вік, коли можна обирати, чим хочеш займатися, і добре, що в Іри є й інші захоплення. Це в першу чергу, розвиває її, як особистість.

75911614.jpg

Так, у цієї цікавої дівчини, ще маса захоплень. Вона обожнює футбол. Тому коли М.М.Рубан збирав команду дівчат, Іра просто не могла знехтувати такою можливістю, не роздумуючи почала відвідувати тренування.

– Футбол для мене на особливому місці, – зізнається спортсменка. – Перш за все тому, що це командна гра, яка розвиває відчуття довіри, взаємопідтримки, відповідальності перед командою, намагаєшся не робити помилок, щоб не підвести команду. Тому футбол покинути я ніяк не можу.

Шкодує Іра тільки, що немає вже нашої краснопільської команди дівчат, тому й тренуватися ні з ким. Та дівчина регулярно виступає за збірну області по футболу. До речі, у минулому році дівчата стали чемпіонами України. Цьогорічні змагання були не такими вдалими для обласної збірної. Та все ж, Іра привезла звідти безліч позитивних емоцій, адже проходили змагання у м.Одеса, в таборі “Молода гвардія”, де спортсмени мали змогу ще й просто добре відпочити.

58116790.jpg

Та легкою атлетикою і футболом захоплення Іри Кошлатої не обмежуються. Дівчина не менше уваги приділяє хореографії та спортивному туризму. Танці відвідує теж з дитинства і з не меншою зацікавленістю.

– Вже три роки займаюсь танцями у Світлани Гриценко, – говорить Іра. – Беремо участь в різних конкурсах обласного рівня, а також виступаємо на концертах в Краснопіллі та районі. А ще відвідую секцію спортивного туризму Р.К.Дегтярьова у нас в школі, там мені теж дуже подобається. Ми ходимо в походи, вчимося ходити по паралельним перилам, в’язати вузли, швидко ставити намети і ще багато іншого. А після закінчення навчального року їздимо на змагання, показуємо себе.

Зрозуміло, що весь вільний час цієї дівчини повністю заповнений, і заповнений не сидінням перед телевізором чи монітором комп’ютера, як у більшості нинішньої молоді, а дійсно цікавими, корисними не тільки для здоров’я, а й для всебічного розвитку справами.

– Мені не цікаво просто ходити до школи, – посміхається Ірина. – Коли є вільний час, я просто не можу сидіти на місці. Звичайно через часті змагання доводиться пропускати уроки, але я намагаюся завжди наздоганяти те, що пропустила і до кінця семестру мені це завжди вдається. Навчання для мене – перш за все, тому все інше на другому місці.

Іра збирається вступати до ВУЗу і не планує пов’язувати все життя із професійним спортом, бо розуміє, що освіта в подальшому дорослому житті потрібна обов’язково. Тому спорт, скоріш за все, залишиться для неї тільки захопленням.

– Поки що не знаю, в якому ВУЗі навчатимуcь, але якщо там будуть спортивні секції і в мене вистачатиме часу, то чому б їх не відвідувати, – підсумовує дівчина.

А коли цей матеріал вже був готовий, випадково натрапила на інтерв’ю кількарічної давності володаря «олімпійського» золота в Афінах зі штовхання ядра, одесита Юрія Білонога, уродженця Білопілля Сумської області. На запитання журналістки чому він обрав саме штовхання ядра, спортсмен відповів:

– Повірте, колись не знав, що є такий вид спорту. Одного разу тренер сказав мені: «Будеш метальником, штовхатимеш ядро». Зрештою, я і не заперечував, буду – так буду. Хоча весь час думав, що це різновид важкої атлетики, а зовсім не легкої. А далі розпочалися змагання, які буквально засмоктали мене. Тепер навіть важко уявити, що міг би займатися чимось іншим.

Схожа ситуація з вибором Іри Кошлатої, чи не так? Хто його знає, можливо наступне інтерв’ю я вже братиму в неї, як в Олімпійської чемпіонки, принаймні дуже б цього хотіла.

А.ЛЕУНОВА.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: