Гopтaючи Щoдeнник життя Кpacнoпiльcькoї дитячo-юнaцькoї cпopтивнoї шкoли. OЛEКCAНДP МAXAЙOВ

 

 

1991 рік

Відбувся шаховий турнір м. Сум серед чоловіків. Рішенням тренерської ради до цих змагань було підключено групу обдарованої молоді з області. У змаганнях взяло участь більше 40 кандидатів у майстри спорту та першорозрядників.

Вдало виступили вихованці Краснопільської ДЮСШ Роман Кругляк, Оксана Рудика, Олександр Махайов та Микола Лебединський.Роман став переможцем серед юнаків і посів загальне шосте місце, виконавши норматив балу кандидата в майстри спорту СРСР.

s43167831.jpg

ХІД У КОНВЕРТІ

Саме так проводиться змагання з шахів за листуванням. Проводяться чемпіонати області, республіки, СРСР, Європи та світу.

Шахісти нашого району також беруть участь у подібних змаганнях і показують досить вагомі результати. Наприклад, учень з Краснопілля Роман Кругляк вперше грає у турнірі центрального шахового клубу СРСР. Слід сказати, що гра за листуванням розвиває аналітичні якості, привчає до серйозної, по-науковому точної роботи, вимагає створенню нових ідей – тобто розвиває творчі здібності.

…Але найбільший успіх у такій формі гри показав директор Краснопільської середньої школи Анатолій Іванович Яремчук. Він взяв участь у першому етапі кубку країни. Це поки що найбільш масові змагання в країні. Досить сказати, що на старт вийшло більш як три тисячі шахістів. Анатолію Івановичу вдалося у своїй групі, де грало 66 чоловік, зайняти перше місце з дуже високим результатом – 11,5 очок з 12 можливих.

Сформовано і збірну нашого району. Вона бере участь у першому у нашій країні грандіозному командному турнірі на кубок Башкирії. У цьому змаганні виступає 680 команд, в складі яких немало зірок світового рівня: чемпіони світу в грі за листуванням Тину Ийм (Таллін). Г. Санакоєв (Воронеж), гросмейстери, неодноразові призери світових першостей Г. Несис (Ленінград), А. Михайлов (Ленінград), А Хасин (Москва), чемпіон СРСР, 8 міжнародних майстрів, більше 20 майстрів спорту.

Наша команда вдало взяла старт – три очки з трьох можливих і має дві абсолютно виграні партії, де противникам неминуче прийдеться капітулювати. Особливо цікаво те, що в складі суперників нашої команди грає і чемпіон світу Тину Ийм з Таліна, міжнародний гросмейстер.

1993 рік
УСПІХ О. МАХАЙОВА

Не затихають баталії на шахівницях. Неначе недавно розпочався 1993 рік, а юні шахісти з Краснопілля взяли участь вже в двох престижних змаганнях. Обидва вони проходили в Сумах. Один з них був з нормою кандидата в майстри спорту України. Шість найсильніших кандидатів приймали на своєму «полі» найбільш перспективних першорозрядників. Серед них були і двоє наших Олександр Махайов та Микола Лебединський. Поділивши друге – третє місце та набравши 7 очок з 11 можливих, норму кандидата в майстри спорту України виконав наш земляк О. Махайов. Він за останній рік стабілізував свої результати, добре зіграв в першості України, а особисті першості області виграв стільки разів, що не можу точно вказати кількість.

Другому нашому учаснику М. Лебединському не вдався старт, адже це були перші для нього змагання такого рівня. Проте призвичаївшись до умов, Микола останню третину турніру провів добре, зігравши декілька дуже хороших партій.
А вже за двадцять днів ці хлопці змагалися у фіналі особистої першості області серед чоловіків, де брало участь 60 шахістів, з них 18 кандидатів у майстри спорту України. Все це повинно було привести до гострої, безкомпромісної боротьби. Так і вийшло. Чемпіоном області, розділивши перше – друге місця став Ігор Тимошенко (Суми).

Друге місце посів Валерій Денисенко, багаторазовий чемпіон області. До речі, він наш земляк, уродженець Миропілля і до закінчення школи проживав у мальовничому селі над Пслом. Старожили, мабуть, пам’ятають сім’ю вчителів Денисенків.

А от місце з 3 по 5 розділили Юрій Петрушенко, Олександр Супрун (Суми), Олександр Махайов та автор цих рядків (Л. Сітайло). Відразу троє молодих шахістів у шістці. Такого ще не було. Приємно, що Олександр Махайов не тільки посів високе місце, показавши непогану гру, але знову підтвердив свій клас кандидата в майстри спорту України.

40376755.jpg

52040836.jpg

Непогано зіграв і Микола Лебединський – він набрав 5 очок з 9, зіграв дуже добре (4 із 4) білими фігурами, але чорними гра не заладилась. Миколі зараз дванадцять років і йому до снаги вже у цьому році виконати високий норматив, але ще необхідно немало попрацювати, щоб стабілізувати гру. Попереду відбіркові змагання до збірної області та Другі Молодіжні ігри України, обов’язково будуть грати наші земляки.

http://krasnews.at.ua/publ/rozpovidi_pro_zemljakiv/entuziasti/gortajuchi_shhodennik_zhittja_krasnopilskoji_ditjacho_junackoji_sportivnoji_shkoli_oleksandr_makhajov/5-1-0-642

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: