ГPУНIВCЬКA CIЧ: виклик cyчacним cтaндapтaм.

 

 

56269331.jpg

 

На території Краснопільщини, між селами Барилівка та Грунівка, посеред великої лісової галявини прямо над річкою Псел розташована садиба «Грунівська Січ». У цій мальовничій місцині відтворене життя, побут та звичаї козацтва. На Січі живуть, вивчають бойові мистецтва, ведуть своє господарство сумські козаки-характерники.

ГРУНІВСЬКА СІЧ: виклик сучасним стандартам.

Ми звикли усміхатися, коли на душі гірко, говорити «спасибі», не відчуваючи ні краплини вдячності… Ми не знаємо, навіщо живемо, і займаємося тим, що нам не подобається… Ми застрягли в безкінечній рутині щоденних справ, кожного разу відкладаючи свої заповітні мрії на «потім», яке, скоріше за все, ніколи не настане… Кинути виклик сучасним стандартам, звільнитися від суспільних рамок, знайти себе, зрозуміти своє покликання і мету в житті – такої незмінної філософії дотримуються члени Сумського обласного осередку характерництва та бойових мистецтв.

Як стверджує отаман обласного осередку Володимир Вакула, сьогодні людина є вірусоносієм сучасних штампів. Ще з дитячих садочків нам починають накрес лювати певні рамки, формують світогляд, згідно з яким ми повинні будувати своє життя.

«У школі нам дають купу інформації, яку важко систематизувати. Ми застрягаємо в теорії, не отримуючи практики. Йдемо навчатися в університет – не за покликанням, а тому що так роблять усі. А потім не знаємо що робити з отриманим дипломом, – говорить Володимир Вакула. – Патологічна втома, депресія, схильність до суїциду, наркоманія – болячки сучасного покоління можна перелічувати безкінечно. В 22 роки, вдихаючи нікотин та попиваючи на свята горілку, вже з цілим букетом хвороб, ми дивуємося, як 85-річна бабуся може встати о 5-й ранку і піти працювати на город? Ми віддаємо своїх дітей на виховання і не помічаємо, як на них впливає ця штучно створена система».

51500593.jpg

Головна мета членів осередку – через призму відродження козацьких звичаїв і традицій виховати незалежну людину, господаря своєї землі, справжнього українця. Чому саме козацтво? Тому що воно існувало довгий час і зарекомендувало себе з позитивного боку. Наставники, козаки-характерники (у сучасному розумінні – люди з характером, які здатні протиставляти себе нормам сьогоденного суспільства) використовують набуті століттями знання.

Володимир Вакула наголошує, що нині нас оточує купа правил, стандартів, яких прийнято дотримуватись. Але в нашого народу є звичаї, випробувані часом, виплекані потом і кров’ю. І саме в них знаходять себе сучасні українці. Бо ці звичаї – як частинка тепла, пронесена крізь століття.

Лицарська школа

На території Краснопільщини, між селами Барилівка та Грунівка, посеред великої лісової галявини прямо над річкою Псел розташована садиба «Грунівська Січ». У цій мальовничій місцині відтворене життя, побут та звичаї козацтва. На Січі живуть, вивчають бойові мистецтва, ведуть своє господарство сумські козаки-характерники. Саме тут діти і отримують козацьку освіту, про яку ми писали вище. Грунівська Січ була створена з метою відродження української культури, традицій та патріотичного виховання молоді.

30199280.jpg

В цьому місці завжди багато дітей. На базі садиби проходять вишколи, яким немає подібних в Україні. В Грунівській Січі школярі проходять фізичну підготовку, отримують ази кінної їзди, відвідують справжню козацьку лазню, вчаться бути дисциплінованими та відповідальними за свої вчинки, дізнаються про давні українські звичаї та традиції. А діти, які після вишколу прагнуть отримати з усіх напрямків більш грунтовні знання, можуть продовжити своє навчання в Дитячій козацькій лицарській школі.

«Коли після кількамісячного навчання батьки дітей помічають у своїх чадах приємні зміни, то це – найкраща подяка для нас», – відверто говорить одна із вчителів-наставників Анна Остапчук. «Багато людей, дізнавшись про нашу філософію козаків-характерників, цікавляться: «Я теж хочу спробувати. Що для цього потрібно?» «Та нічого, – відповідаю. – Спальник та харчів на кілька днів візьміть», – розповідає господар садиби Володимир Вакула. – Ми запро- шуємо до себе всіх людей, які мають гонор, бажають сучасним стандартам кинути виклик і вернутися до нашого коріння, прислухатися до матінки землі, до наших предків, бо там є правда. І в цьому наша сила, відродження нашої землі».

Рідна екзотика

Також Грунівська Січ є яскравим прикладом сільського зеленого туризму. Тут справді панує неймовірна атмосфера козацтва, українських етнічних традицій і гармонії з природою. І місце розташування Грунівської Січі – не випадкове.

Знавці стверджують, що в давнину на цьому місці було поселення. Про це «говорять» давні дуби, які ніби обрамлюють місцевість. Очевидно, дерева були висаджені за давнім звичаєм для означення меж певної території. Поруч знаходиться джерело, дбайливо розчищене козаками.

Буквально за кільканадцять кроків від галявини – Лиса гора, «місце сили», як вважають місцеві мешканці. Старожили вірять, що перебування на ній має особливий вплив на тілесне та духовне здоров’я. Існує історія про дівчину, яка не могла мати дітей і, помолившись на цій горі, змогла одужати.

08302457.jpg

Садиба «Грунівська Січ» – ідеальна для проведення різноманітних заходів. Для прикладу, в середині літа тут минув фестиваль психології та творчості «Кульбаба». А також нещодавно відбувся етнічний фест-квест «Грунівський Січеслав», присвячений першій річниці заснування садиби. Родзинкою заходу стало відтворення традиційного українського весілля. А також на присутніх чекали частування, ярмарок народних майстрів, захоплюючі майстер-класи та справжні козацькі ігри: метання списів та стрільба з лука. Словом, екзотичний відпочинок тут гарантовано!

Козацтво, а не шароварщина!

На сьогодні кожному відомий такий термін, як «шароварщина». Так називають прояви псевдоукраїнського і псевдонаціонального патріотизму. «Шароварники», як правило, грають на публіку своєю показною «українськістю», хизуються тим, у чому самі, насправді, нічого не тямлять. Дехто, почувши про обласний осередок характерництва та бойових мистецтв, починає плутати козаків-характерників із такими «професійними українцями».

«Козацтво – це не зовнішній вигляд, це певна життєва філософія. Бо справжнього сильного духом українця можна впізнати і без оселедця та шароварів, – наголошує старшина обласного осередку характерництва та бойових мистецтв Віталій Лада. – От, наприклад, створюючи образ козака, так звані шароварники пиячать та палять, засипаючи тютюн у козацьку люльку. Хоча, як історично доведено, наші пращури не палили: вони засипали в люльку різні трави та пахкали, виганяючи таким способом з куреня надокучливих комах».

Козаки-характерники не «розмінюються» на алкоголь та сигарети, вони культивують здоровий спосіб життя: готують страви з екологічно чистих продуктів, мають хорошу фізичну підготовку, розвивають інтелект і творчі здібності. Бо на всі сто відсотків упевнені в правдивості загальновідомого вислову – «У здоровому тілі – здоровий дух».
Автор Лідія БАРКОВА. СУМЩИНА.

Більше фото, відео, інформації дивіться за цими посиланнями: http://vk.com/hrunivskasich http://vk.com/club42960922

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: