Iннa ВAКУЛEНКO: Зaймaюcя yлюблeнoю cпpaвoю

31367993.jpg

Хореографічне відділення у Краснопільській дитячій музичній школі відкрилося у 1995 році. Зараз працює тут три викладача хореографії: І.О.Зоркіна – навчає народно-сценічному танцю, С.Ю.Шаповалова – класичному та сучасному. А з лютого 2012 року колектив музшколи поповнився ще одним педагогом – І.І.Вакуленко, яка викладає бально-спортивний танець. Сьогодні я попросила відповісти її на декілька запитань.

– Інна Іванівна, де Ви народилися, де навчалися бальним танцям?

– Народилася у м.Суми, там зараз і мешкаю. З дитинства дуже любила танцювати, коли виповнилося вісім років, батьки віддали до Сумського Палацу піонерів (зараз Палац дітей та юнацтва), де створювався ансамбль сучасного бального танцю «Веселка». Його керівником був О.Д.Ждановський, а коли він емігрував, то передав повноваження своєму вихованцю С.Маковецькому. У цьому колективі займалася танцями з 1983 по 1992 рік. Разом з колективом та своєю парою брала участь у багатьох конкурсах, фестивалях. Відвідала чимало міст колишнього Радянського Союзу, побували у Болгарії. Вихованці нашого ансамблю часто ставали лауреатами, дипломантами тих чи інших конкурсів.

– Після 1992 року займалися бальними танцями?

– Так. Разом з чоловіком запросили на роботу танцювати на міжнародних круїзних суднах. Вечорами танцювали, приймали участь у розважальних шоу, а вдень навчали іноземців бальним танцям. Гарними учнями виявилися англійці, італійці, а особливо японці, які за кожен вивчений ними рух, кланялися і дякували кілька хвилин. Подобалося подорожувати країнами, знайомитися з культурою інших народів, вдосконалювати свою майстерність. Проходили роки, вже треба було замислюватися над тим, що робити далі, коли повернуся додому.

87007075.jpg

– Як Ви потрапили у нашу музичну школу?

– Коли навчалась у педагогічному університеті ім.Макаренка, познайомилася з одногрупницею І.О.Зоркіною. Розговорилися, вона мені повідомила, що у Краснопільській музичній школі, де вона працює, є вакантне місце викладача бально-спортивних танців. Довго не роздумувала, поїхала, поговорила з директором школи В.В.Висоцькою, яка запросила до школи викладати цей танець.

– Заробітна плата у Вас невелика, ще і їздити треба з Сум, що ж тримає Вас у нашій школі?

51671154.jpg

– Дуже подобається займатися улюбленою справою, а особливо радує те, що діти не з «вулиці», вони вже провчились у школі 2-3 роки, працювали біля станка, набули танцювальних навичок, швидше засвоюють комбінації, з ними цікаво працювати. Ще подобається колектив, почуваю тут себе комфортно.

– Ваш чоловік теж танцівник, чим зараз він займається?

– Не так давно він ще танцював на круїзних суднах, зараз він артист вищої категорії балету академічного театру ім.Щепкіна.

– Які Ваші плани на майбутнє?

– Підготувати дітей до участі в обласному конкурсі з хореографії серед шкіл естетичного виховання, який відбудеться у березні.

В.В.Висоцька, директор Краснопільської дитячої музичної школи:
– Дуже рада, що у нас нарешті є викладач бально-спортивного танцю. Училище мистецтв і культури у м.Суми не готує хореографів з такої спеціальності і мати його у музичній школі – це велика удача. Інна Іванівна почала працювати у нас з лютого 2012 року, а вже у кінці березня повезла своїх учнів на конкурс у м.Суми. На жаль І.І.Вакуленко не має великого навантаження, але вона підміняє уроки, коли хтось із викладачів хворіє або знаходиться на навчанні. У залежності від напрямку хореографічного відділу, а він у нас народно-сценічний, на вивчення предмета «Спортивний бальний танець» відводиться 1 година на тиждень згідно з Типовим навчальним планом і викладається він лише з 3 класу і на його вивчення у 3-8 класах.
Буваючи на уроках, бачу як їй подобається займатися з дітьми, як творчо вона відноситься до своєї повсякденної роботи, та з яким задоволенням відвідують заняття її вихованці. Інна Іванівна знаходиться у чудовій формі, всі рухи демонструє сама, її учні намагаються повторювати за нею, дуже радіють, коли у них це виходить. Ще хочеться запросити її разом з чоловіком на звітний концерт музичної школи аби вони виступили в парі, показали один із своїх номерів.

О.І.ПРИДАТКО, мама учениці:
– Нещодавно побувала на академконцерті з бального танцю у своєї доньки Анни. Я у захопленні! Таке бачила хіба що по телевізору. Енергійні, красиві рухи танго, чачача, повільного вальсу, фокстроту, які демонстрували діти, не давали залишатися байдужою, сидіти спокійно. Позитивних емоцій після виступу учнів залишилося багато. Дякую Інні Іванівні за те, що вона навчає бальним танцям наших дітей. Натхнення їй і побільше талановитих і працьовитих учнів.
Невичерпної енергії Вам, Інно Іванівно, сімейного тепла, нехай Ваші вихованці радують, дають наснаги творити, ставити нові концертні номери, якнайдовше працювати у Краснопільській дитячій музичній школі.

Записала О.КИСЛЕНКО.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: