Кpacнoпiльщинa вшaнyвaлa жepтв Гoлoдoмopy

81736676.jpg

Три потужних хвилі Голодоморів, що прокотились Україною, забрали життя мільйонів українців. Та найстрашнішим став голод 1933-го. Без війни, без засухи, без потопу. Була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки невинного люду зійшло в могилу – старих, молодих, і дітей, і ще ненароджених. Тому – у День пам’яті жертв голодоморів Краснопільська громада віддала данину шани та пам’яті тим, чиє життя трагічно обірвалося у ті далекі страшні роки.

Напередодні Дня пам’яті жертв голодомору Краснопільська районна бібліотека для дітей провела годину-реквієм “Вогонь скорботи палає в серці” для учнів 3(7) кл. Краснопільської гімназії (вчитель Корх С.Ю.).

85667285.jpg

Діти дізналися про найчорніші роки у літописі багатостраждальної української землі. На заході звучав аудіозапис поеми Ніни Виноградської “Голодомор” про страшні події геноциду українського народу зі слів і свідчень матері авторки, яка пережила те пекло. В читальному залі бібліотеки оформлена книжкова виставка “Голодомор: невиплакані сльози України”, як ілюстративний матеріал до книжкової виставки включено архівні документи того періоду.

04596185.jpg

А у Тур’ї бібліотекар сільської бібліотеки С. В. Кобушко з директором сільського будинку культури І. В. Кобушко провели годину -рєквієм “Цього не можна забувати”, присвячену Дню Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. На захід, що пройшов в Тур’янському НВК, запросили учнів та вчителів. Бібліотекарем була оформлена невеличка книжкова виставка. Присутні мали змогу переглянути документальний фільм “Особливий погляд”, який висвітлив події тих років. Пам’ять загиблих було вшановано запаленням свічок та хвилиною мовчання.

У суботу, 26 листопада, представники трудових колективів Краснопілля, жителі селища, зібралися у районному Палаці культури, де переглянули документальний фільм “Великий злам” про передумови створення штучного голоду. 1928 рік започаткував першу п’ятирічку. В житті країни з’явилися поняття “індустріалізація”, “колективізація”. У містах на той час уже переважали нові порядки. Але в селах, де жила більшість населення України, зміни були незнач-ними. Вирішено було запровадити примусо-ву колективізацю. Це був великий злам у історії українського народу. Творчою групою представлено уважний аналіз та порівняння, підкріплені кадрами архівної хроніки, рідкісними документами та фото-матеріалами про трагедію Голодомору 1932-33 років.

Після перегляду стрічки перед присутніми виступили голова районної ради В. О. Савоненко, заступник голови райдержадміністрації І. В. Юхта, Краснопільський селищний голова І. П. Хомічов. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять земляків, закатованих голодною смертю.

90049057.jpg

Далі представники влади та небайдужі краснопільчани прийшли до пам’ятного знаку жертвам голодомору, до підніжжя якого поклали квіти, колоски пшениці, хліб.

96157600.jpg

Заупокійну літію відправив Благочинний Краснопільського Благочиння УПЦ КП отець Іван Малюк. Учасники заходу запалили свічки у пам’ять про жертви геноциду та вшанували їх у загальнонаціональній хвилині мовчання.

Також 26 листопада у храмах Краснопільщини відбулися панахиди по спочилих під час голодоморів в Україні.
Інф. “Перемоги”.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: