Кyльтypa тopгiвлi y Кpacнoпiллi

 

20530032.jpg

 

Наше рідне селище. Воно для своїх жителів найкрасивіше, наймиліше, найрідніше. Але багатьох наших земляків турбує зневажливе ставлення до благоустрою та підтримання порядку на вулицях Краснопілля. Сьогодні мова піде про центральну ринкову площу. У нас торгівля розпочинається з вулиці Перемоги і продовжується по всьому провулку Комунальному. Але чому? Адже ми маємо спеціально відведену та огороджену площу, якою чомусь користуються лише одиниці відповідальних підприємців. А прилегла до неї територія нагадує вітальну невправної господині. Де поруч із взуттям, бувшим у використанні одягом, квітами та різним крамом реалізуються і продукти харчування. А коли цей стихійний ринок завершує свою роботу, місцевим мешканцям залишається сміття та склади імпровізованих вітрин.

Ось тротуарною стежкою намагається маневрувати з дитячим візочком молода матуся: “Звісно не зручно, коли продавці розташовують свій товар впродовж тротуару. Створюється натовп, що заважає руху пішоходів, для яких саме його й створено”.

Тетяна Василівна, покупець молочної продукції, теж невдоволена становищем на ринку: “Продукцію тут купляю давно, якість задовольняє, але ж дійсно такий “делікатний товар” продавати обабіч проїжджої частини зовсім не допустимо. Було б і приємніше, і надійніше розташувати його в окремому павільйоні подалі від пилу”.

Пенсіонера Олексія Івановича найбільше засмучує сміття, яке залишається: “Я живу неподалік і мені не дуже приємно спостерігати цю ганебну картину. Продавці тут декілька годин на день – вторгували кошти і все, а сміття залишається нам”.

28580949.jpg

Як почувають себе підприємці та чому свій товар вони пропонують просто на вулиці?

Юрій: “Цей вагончик я винаймаю, а взагалі базарна площа занедбана, немає в неї господаря. Колись до її облаштування, а саме даху над парадним входом, доклав руки і мій батько ще у 1991 році, після того тут ніхто нічого не робив. Організувати підприємцям наведення порядку, так тоді швидко і господар знайдеться, щоб з нас же і плату знімати, знаємо… “.

99251555.jpg

Продавчиня одягу, бувшому у вжитку із м. Суми виклала товар просто на простирадла на землі вздовж провулка Комунального: “Коли ми вперше приїхали сюди, місця ніде не було і ми облаштувались тут, прибрала чагарники, підмітаємо тут, взимку чистимо сніг. Наші покупці знають наше місце і цілеспрямовано йдуть саме сюди. А взагалі ми тільки “за”, якщо ринкова площа буде повноцінно функціонувати, згодні вносити плату за користування”.

90043421.jpg

Дмитро вже 10 років займається своїм бізнесом: “Спершу моя торгова точка знаходилась в іншому місці, але довелось поступитись сумським колегам, так як ніякого документа на місце не мав, а скандалити бажання не було. І ось вже десятиліття мій намет знаходиться тут, на розі. Покупці знають моє місце і шукають мене саме тут – звикли. Взагалі думаю, що торгівля повинна мати свою культуру – облаштовані торгові місця на відведеній площі та стовідсоткове виключення торгівлі поза периметром ринку. З задоволенням вносив би плату за комфортні умови праці”.

Отже все зрозуміло – ринкова площа чекає на порядного, відповідального господаря, організатора і тоді ми матимемо охайний, цивілізований “Краснопільський євробазар”.

 

http://krasnews.at.ua/news/kultura_torgivli_u_krasnopilli/2017-07-01-8001
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: