МAЛEНЬКИЙ CИМВOЛ ДOБPOТИ

 

 

19864824.jpg

 

Перше червня – Всесвітній день захисту дітей. Так, це День дитинства: такого далекого і близького водночас. А що ж таке, оте таємниче і загадкове дитинство? Це – блакитне небо; це – мир і щастя; це – веселий гомін юрби, бантики, «резинки», скакалки, м’ячики, машинки… Це все так банально просто, це – все те, чого нам так не вистачає у дорослому житті.

Щороку в цей день в кожному населеному пункті проводяться різноманітні заходи, і часто можна почути, що їх сценарії не змінюються з року в рік, тож вже стали нецікавими. Особисто ми не ставили собі за мету вникати у видовищність заходів, бо переконані, що ті конкурси, змагання, в яких беруть участь діти просто приречені на успіх, якщо прислухатись, поспілкуватись з ними або просто тихенько спостерігати за їх поведінкою – то можна отримати масу задоволення.

14951749.jpg

Котрий рік поспіль, а точніше вже 23 роки, з нагоди цього свята в Краснопіллі проводиться спартакіада «Малюк», у якій беруть участь вихованці дошкільних навчальних закладів. Цей рік не став винятком. Уявіть тільки, ті, хто бігав, стрибав на найперших спартакіадах, сьогодні вже самі батьки і вболівають за своїх дітей.

41707246.jpg

93219636.jpg

Мабуть, жодна спортивна телетрансляція так не підніме настрій, як дитячі забіги, стрибки чи метання м’ячика. Які ж вони усі… справжні. Певно, тільки діти можуть так щиро радіти сонцю, кожному листочку, кожній комашці, а ще так миттєво реагувати на оточуючі їх події. Щойно всі шість команд-учасниць в один голос кричали «Швидше! Швидше!», підбадьорюючи кожна своїх спортсменів, а коли повз них проїздив весільний кортеж, як за командою над центральною площею залунало «Гірко! Гірко!». Кортеж зник, вся увага дітвори знову на спартакіаді.

61643572.jpg

Чомусь пригадалося, що День захисту дітей, що доводиться на перший день літа, чомусь був дуже популярний в колишньому Радянському Союзі. Особливо серед школярів, які пов’язували захист дітей з початком щонайдовших в році літніх канікул. Школярі віддалялися на пляжі, на береги річок і озер, і тим самим захищали себе від настирливих педагогів.

98228685.jpg

Допоки одні підкорювали свої перші спортивні вершини, вирішили не позбавляти себе задоволення поспілкуватися з вільними від змагань малюками. Кого б не запитували, чи знають вони, яке сьогодні свято, хлопчики й дівчатка впевнено називали, що це День дітей, День дитинства, а ось слово «захист» в їх лексиконі відсутнє. Ніхто не знає, від кого і навіщо їх потрібно захищати, зате скільки солодощів і подарунків вони отримують, тож свято їм подобається.

Сподобалось воно і чотирирічній Діані, особливо спартакіада, особливо метання м’ячика.
– Мені сподобалося, як отой дядько спіймав аж два м’ячика, – ділиться враженнями дівчинка. Звісно, що той «дядько» – то суддя змагань, але для Діани він щонайменше казковий герой. Дівчинка і сама б залюбки взяла участь в спартакіаді, але бідкається, що в неї немає такої футболки, як в інших її учасників, зате в конкурсі малюнків на асфальті вона свої здібності проявила. Діалог з юною художницею залишимо без коментарів:
– Я теж там малювала! Дуже красиве малювала!
– А що саме?
– Себе!, – і після короткої паузи, – А ще свого собаку Малиша!

53492002.jpg

20807342.jpg

Окрім Діани ще багато юних художників кольоровою крейдою малювали на асфальті образи й героїв щасливого дитинства. У кожного вони свої. Тут планети, материки, під сонцями різних розмірів і кольорів грають діти. Одинадцятирічна Світланка з Краснопілля трішки ніяковіючи пояснює, що вірить в те, що й на інших планетах є життя, і воно саме таке, як на її малюнку. Подруги Даша і Юля довго не можуть пояснити, що вони хотіли передати своїм творінням, аж раптом самі не знаючи того, придумали девіз цього свята і заголовок для цього репортажу: – Це просто символ доброти!,- була їх відповідь. Вдячні їм за малюнок і за заголовок! На малюнку Роми, якому дев’ять років, притаманні для хлоп’ячої творчості літак, корабель, а за море сідає сонце. Та хлопець вносить суттєву поправку, що корабель і літак пасажирські, а не військові, і це радує. Взагалі на багатьох дитячих творіннях присутні сонце, веселка. Семирічна Катя вважає, що саме вони є символами України.
– Ось сонечко, хмаринка, а це веселка, – розповідає дівчинка, – Зараз допишу зверху Україна, рідний край, і малюнок готовий.

62767590.jpg

Після спартакіади і конкурсу малюнків всі вирушили на святковий концерт «Зірки, на сцену!», перед цим оглянувши у фойє Палацу культури виставку декоративно-ужиткового мистецтва.

83539966.jpg

Районне свято «Зірки, на сцену!» вилилося в урочисту церемонію нагороджень, увінчання лаврами переможців різних конкурсів. Талановита творча молодь з рук заступника голови райдержадміністрації Ю.А. Яремчука отримала пам’ятні статуетки. В залі в цей час знаходилась не менш талановита аудиторія, яка відразу назвала ті статуетки «Оскарами». Між іншим, цілком заслужено, адже, що не номінант, то справді «Зірка».

25810447.jpg

Так, своїх «Оскарів» за зайняті призові місця на різноманітних творчих районних і обласних конкурсах отримали театральний колектив ЦДЮТ (керівник Лариса Кеда), Маргарита Давиденко, команда «Стимул» Краснопільської гімназії (керівник Лариса Хомічова), учні 3-го класу Краснопільської дитячої музичної школи, які стали лауреатами Фестивалю-попурі «Крила надії» (викладачі Інна Зорькіна та Світлана Шаповалова), вихованка цієї ж школи Аня Козлова (викладач Валентина Висоцька), хоровий колектив «Мелодія»(концертмейстер Тетяна Литвин), вихованець музичної школи Михайло Патлань посів третє місце в обласному конкурсі гітаристів «Зірковий дім» (викладач Володимир Курмачов).

10629177.jpg

Відзначено нагородами хореографічні колективи ЦДЮТ «Веселий дощик» та «Капітошка», які працюють на базі Угроїдської ЗОШ І-ІІІ ступенів, «Доміно» (керівник Світлана Гриценко), «Джерельце» Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Оксана Шевченко), а також вокальні гурти ЦДЮТ «Ладушки», «Жива вода» (керівник Олена Маслій), вокальний колектив «Перлинка» Краснопільської гімназії (керівник Ірина Акименко), хореографічний колектив ЦДЮТ «Щасливе дитинство» (керівник Вікторія Ушкалова), вокальний колектив «Елегія» Ряснянського НВК (керівник Євгенія Герман), хореографічний колектив «Березіль» (керівники Тетяна та Юрій Завражні). Свою статуетку отримала переможниця районного конкурсу «Міс-юність-2011», учениця Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Марина Майборода.

Після фото на згадку ті, хто щойно отримав відзнаки, дарували свої виступи присутнім в залі дітлахам та їх рідним.

Ми всім їм бажаємо щастя, усім: і чужим і своїм, і щасливим і нещасним, і радісним і сумним, і багатим і бідним. Давайте будемо пам’ятати, що допомагаємо дітям ставати людьми. А тим, ким вони стануть, залежить і від нас. Нехай ростуть здоровими, і будуть коханими, і будуть справжніми людьми.

А поки вони діти, даруємо їм ось цей віршик. Хто його автор – невідомо, просто потрапив на очі і дуже сподобався.

У бутузов есть маленький носик,
Чтоб совать его там, где не просят,
А еще у бутузов есть глазки,
Чтоб высматривать ими проказки,
А еще у бутузов есть ротик,
Чтоб пихать в него все, что находят,
А еще у бутузов есть уши,
Чтоб родителей ими не слушать,
А еще у бутузов есть ручки,
Чтоб ломать ими разные штучки,
У еще у бутузов есть пузо –
Это главное место бутуза!
А еще у бутузов есть спинка,
Чтобы в лужах валяться как свинка,
А еще у бутузов есть ножки,
Чтоб от мам убегать по дорожке,
А еще у бутузов есть ПОПА –
Вот она им весь кайф и ломает ..

Зі святом!

О. МОЦНИЙ, А. ЛЕУНОВА.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: