МИCТEЦТВO ПPИ ДOPOЗI

 

 

57580721.jpg

 

Іноді перше враження від міста чи села можна отримати, зійшовши на автобусній зупинці. На жаль, сьогодні приємним воно буває далеко не завжди. Зупинки являють собою прикре видовище: давно не фарбовані, обклеєні оголошеннями та об’явами (часто багаторічної давнини), засмічені, без урн чи смітників… Найгірше ж те, що у них наче немає господаря, тому зачасти зупинками ніхто не переймається. Але там, де є небайдужі до свого села люди, керівники, при дорозі з’являються зупинки-картинки.

Таке мистецтво при дорозі з літа можна побачити у Глибному та Самотоївці, де на стінах старих автобусних зупинок зацвіли волошки, ромашки, мальви, соняшники… Гроші на це знайшли у бюджеті Самотоївської сільської ради, а творчу роботу взяли на себе сільські таланти – у Глибному – ентузіастка Олена Веєвник, а Самотоївці – місцева художниця Світлана Комісар.

43477310.jpg

Будучи у Самотоївці, завітав до місцевого ДНЗ (ясла-сад) «Колосок», де працює Світлана Олексіївна. Допоки її вихованці уплітали кашу, встиг задати кілька питань авторці сільської краси.

– Після закінчення 9 класів Самотоївської школи вступила до вищого Сумського училища культури ім. Бортнянського, працювала в Сумах, згодом вийшла заміж і повернулася до Самотоївки, – розповідає про себе сільська художниця. – Трудилася листоношею, паралельно вступивши до Сумського педуніверситету і після закінчення прийшла працювати до дитсадка.

На запитання, звідки у жінки хист до малювання, відповідає, що її прадідусь «товаришував» з пензлями і фарбою, тож мабуть, від нього й передалося. Аби удосконалити свої творчі здібності, відвідувала школу мистецтв, яка колись діяла у Самотоївці. Як показав час, дитяче захоплення не промайнуло даремно, і хоч сьогодні писати картини вдома не виходить через брак вільного часу, адже вистачає чимало клопіт по господарству, біля дітей, зате стіни дитсадка прикрашають ілюстрації до казки «Рукавичка», пейзажі «Пори року».

– Десь щось побачу, підмічу, щось уявлю, а згодом втілюю це за допомогою фарб і пензлів, – розповідає Світлана Олексіївна. – Дітям подобається, викликає у них позитивні емоції, розширює їх уяву, а це головне. У мене дві доньки, одна першокласниця, старша ходить до восьмого класу. Ніби теж щось малюють. Коли отримала пропозицію прикрасити авто зупинку, саме перебувала у відпустці, та часу не вистачало, то старша донька мені допомагала. Мабуть, в цьому і є головне покликання творчих людей – дарувати людям позитивні емоції навіть там, де ніхто не очікує і мені приємно бачити, як милують око мандрівників і місцевих жителів волошки, соняшники, мальовничі пейзажі..

Між тим поруч із зупинками у Глибному і Самотоївці зупиняються машини і їхні пасажири фотографуються на фоні зупинок, наче поруч із якоюсь пам’яткою, а згодом поширюють свої світлини у соціальних мережах і отримують схвальні відгуки. Ось вам і безкоштовна реклама сіл і району.

А скільки ще уздовж доріг районного значення ці бетонні споруди свою пряму функцію вже не виконують, поступово руйнуються, перетворюються у смітники, а при чиємусь бажанні могли б стати справжньою окрасою місцевості і радувати подорожуючих своєю оригінальністю.

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: