Мiгpaцiя зaшкaлює. Poбoтoдaвeць мaє ycвiдoмити влacнy coцiaльнy вiдпoвiдaльнicть пepeд нaймaним пpaцiвникoм

Сумська область належить до міграційно активних регіонів України. Міграція жителів Сумщини є високою, а може стати критичною, якщо роботодавець не усвідомить своєї соціальної відповідальності перед найманим працівником.

«Трудова міграція є доволі природним явищем, яке неможливо ліквідувати повністю. Єдине, що може зробити держава, – забезпечити законність такої міграції та гарантувати дотримання прав трудових мігрантів. Згідно з офіційною статистикою ГО «Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування», 65% осіб, які виїжджають за кордон – працюють не офіційно, і лише 35% – офіційно. Вважаю, що головною причиною виїзду громадян Сумщини на роботу за кордон є відсутність новітніх підходів до створення нових робочих місць. Приведу окремі приклади, що підтверджують мовлене. Згідно результатів опитування службою зайнятості випускників шкіл області 36,5% (3086 осіб) не бачать себе в Україні і хотіли б поїхати за кордон для навчання і проживання. З них 57% (1786 осіб) хотіли б там залишитись на тривалий час (понад 3 роки)», – каже директор обласного центру зайнятості В.Підлісний.

За даними УДМС України в Сумській області станом на 1 січня 2017 року кількість виданих паспортів громадянам України для виїзду за кордон становила 39131, у 1 півріччі 2017 року – 27800.

Україна заключила та реалізовує Угоду з Державою Ізраїль про працевлаштування українських працівників в будівельну галузь на ринку праці Ізраїлю за професіями арматурник, опалубник, плиточник, штукатурник з оплатою праці 1,5-3,0 тис. доларів США в залежності від кваліфікації.

При наборі на роботу в Польщу Перша міжнародна рекрутингова компанія «Іст-Вест» пропонує нашим співвітчизникам наступну заробітну плату: автомеханік – від 18000 грн., водій кат. С, Е – від 22000 грн., домробітниця – від 15000грн., касир – від 10000 грн., конюх – від 14000 грн., муляр – від 18000 грн., різноробочі спеціальності – від 15000 грн., зварювальник – від 24500 грн.

Варто зауважити, що державною службою зайнятості здійснюються впровадження сучасних інноваційних підходів при сприянні створенню нових робочих місць. Це насамперед відкриття консалтингових центрів для розвитку підприємництва, пошук нових можливостей залучення до роботи нових роботодавців, підготовка кадрів на замовлення роботодавців і т.п. Таким чином, службою зайнятості створюється сприятливе середовище для розвитку середнього та малого бізнесу, що дасть можливість залишатися працездатному населенню в Україні.
Інформація обласного центру зайнятості

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: