Мoлoдь змiнює cвiт

У червні лідери учнівського самоврядування та переможці учнівських олімпіад, конкурсів з різних куточків Сумщини відвідали Всеукраїнський форум «Діти змінюють світ», що проходив у місті Київ. Учасницею форуму була і президент учнівського самоврядування Краснопільської гімназії, відмінниця навчання ,переможець ІІ і учасниця ІІІ етапів учнівських олімпіад, слухач Малої академії наук України – Едуарда Корнієнко 


У тематичних групах діти обговорювали питання, як школа може навчити свободи; чи можна в школі навчитись дружби; яку найважливішу мудрість має винести школяр з української школи; як може школа допомогти любити
життя – бути проактивним і небайдужим українцем.

Під час роботи форуму учні зустрілися з Президентом України. Діти представили Петру Порошенку своє бачення і пропозиції розвитку по кожному з напрямів, бачення їх майбутнього та майбутнього України. Зокрема, які зміни потрібні у навчальному процесі, аби кожна дитина почувалася в школі комфортно, запропонували своєрідний рейтинг вчителів, що складався б на основі досягнень їхніх учнів, результатів ЗНО.

44520848.jpg

Учасники дискусій також висловилися за необхідність надання можливості учням самостійно формувати програму навчання залежно від потреби для подальшого навчання. Порушувалося й питання збільшення ролі та повноважень учнівського самоврядування. Водночас діти виступали за зближення учнів і вчителів в освітньому процесі – вчитель має бути більше другом і наставником, сприяти розвитку особистостей і підтримувати лідерський рух.

01570160.jpg

У часники форуму ознайомилися з системою роботи Української академія лідерства. Академія лідерства – це новий формат навчання для випускників середніх шкіл, що триває 10 місяців і будується на поєднанні елементів фізичного, академічного і духовного виховання і вдосконалення. Завдання Академії – відібрати молодих людей з високим потенціалом до лідерства і дати найкращу підготовку, інструменти для розвитку, що дозволять розкрити себе, обрати свій шлях і в майбутньому практикувати відповідальне лідерство на благо своєї країни.

09215888.jpg

Для учасників форуму провели квести, тренінги, ігрові програми. Надзвичайно цікаво пройшла дискусія «Діти і дорослі говорять на рівних» за участю Уповноваженого з прав дитини Миколи Кулеби.

 

 

 

Кульмінацією дня була зустріч з Блаженнішим Любомиром Гузаром. Діти говорили з Блаженнішим про навчання, дружбу, честь, віру в Бога, майбутнє українців. Любомир Гузар закликав молоде покоління свідомо працювати над собою, щоб подолати труднощі і стати на шлях розвитку, вчитися виховувати себе, вчитися розуміти народ. Учасники форуму повернулися на Сумщину з цікавими ідеями, пропозиціями та ініціативами.
Владислава Рудика,
міністр освіти учнівського самоврядування
Краснопільської гімназії

http://krasnews.at.ua/news/molod_zminjue_svit/2016-06-28-6539

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: