Нa Тpiйцю y Cлaвгopoдi

 

Славгород… сама назва характеризує цей населений пункт. Він дійсно славний своєю історією, людьми, ремеслами, традиціями і звичаями. У його минувшині одночасно тісно переплелися хліборобські і робітничі корені славгородців. Адже тут діяла у дореволюційні часи цукроварня князя Голіцина, де виробляли солодкий продукт місцеві робітники цукровари. Про той давній період тепер свідчать хіба що історичні хронічки, матеріали та експонати музею села, що знаходиться у загальноосвітній школі. Зокрема залізна вивіска, що колись була прикріплена на цьому цукровому заводі. Центром духовності для багатьох поколінь жителів Славгорода був, є і буде прекрасний храм, зведений у 1807 році і освячений на честь святої Троїці. Відтоді з року в рік тут цього дня на свято Святої Трійці весело і змістовно відзначають славгородці День села.

Нинішнього року у сценарій святкових дійств були враховані і світські, і духовні заходи, побажання різних вікових груп жителів села.

Щедро вмитий дощем і уквітчаний соковитою зеленню трав, виграючи на легенькому вітерцеві розкішшю віття дерев Славгород радо зустрічав мешканців села та гостей свята – зранку особливими хвилюючими акордами все навколо наповнили звуки церковних дзвонів. Сповіщаючи славгородців про храмове свято і запрошуючи до молитви у красень-свято – Троїцький храм. Святкову божественну літургію здійснив його настоятель митрофорний протоієрей отець Василій. Після її звершення він подякував прихожанам за молитву, побажав їм Божої благодаті, миру і злагоди у родинах, всій Україні.

44685829.jpg

Опівдні розпочалися спортивні змагання, конкурси і розваги. Спочатку були змагання з тенісу, стартував футбольний матч між молодіжним складом і футболістами старшого покоління на чималенький призовий фонд. Перемогу з рахунком 3:2 здобула команда спортсменів старшої вікової категорії. Славгородський сільський голова Олександр Сторожев під оплески любителів футболу, численних вболівальників вручив грошовий приз капітану команди Сергію Пустовару.

08757143.jpg

01173859.jpg

Поряд змагалися тенісисти та сільські богатирі у піднятті горі. Присутні на святі мали можливість гарно відпочити, поспілкуватися підкріпитися наваристим кулішем і шашликами та пловом. А дітвора морозивом та іншими смаколиками. До речі, для дітлахів в переддень свята цілий день працювали розважальні атракціони. У цих приємних миттєвостях час пролетів швидко.

35742474.jpg

Прийшла пора урочистої частини свята. З теплими вітаннями до присутніх на святі звернувся Славгородський сільський голова Олександр Сторожев, який розповів про позитивне у соціально-економічному розвитку територіальної громади, нагородив почесними грамотами і подяками та грошовими преміями кращі колективи соціальної сфери, учасників бойових дій в зоні АТО та активістів громадського життя.

17585243.jpg

63739723.jpg

Теплою була і вітальна промова голови Краснопільської районної ради Віталія Савоненка, який теж виконав почесну місію, вручивши відзнаки районної ради та райдержадміністрації заслуженим і шанованим жителям Славгорода.

Прекрасні хвилини святкового дозвілля та відпочинку насолоди піснею подарували всім присутнім на святі Дня села учасники художньої самодіяльності.

26937819.jpg

Щирими оплесками нагороджували сельчани і гості виступи чоловічого ансамблю, вокально-інструментального ансамблю «Время», фольклорного ансамблю «Щиглик» Верхньопожнянського сільського клубу та інших. Особливо теплими і хвилюючими були виступи юних аматорів сцени – учасників шкільної художньої самодіяльності.

99790785.jpg

Свято Дня села у Славгороді стало ще однією міцною ниточкою єднання жителів громади, свідченням чуття єдиної родини, готовності до спільної праці на благо рідного краю.
А.ВИХРОВА,
студентка-практикантка факультету журналістики СумДУ.

 

Джерело

: http://krasnews.at.ua

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: