ПOБУВAЛИ У CУCIДIВ

Гільдія редакторів-ветеранів Сумщини, до складу якої входять і наші земляки, прагне не втрачати зв’язків з трудовими колективами, у міру можливостей висвітлює їх діяльність, як кажуть, тримає руку на пульсі подій. Найголовнішим для них є те, щоб читачі вірили у їх слово, щоб виступи відзначалися злободенністю, відповідальністю. Цими днями у черговому прес-тур група членів гільдії побувала у Тростянецькому держлісгоспі.

Їх на чолі з головою обласної профспілки працівників лісового господарства Михайлом Шпаковичем зустрів директор Віктор Зубко. Він повідомив, що лісогосподарська діяльність у їхньому краї на науковій основі розпочалася у середині XIX століття, коли місцевий цукрозаводчик Л.Кеніг розпочав висаджувати ті породи дерев, які добре приживлювалися, дбав, щоб за ними здійснювався ретельний догляд і охорона. Нині лісові угіддя підприємства, які межують і з нашим районом, розкинулися на 22 тисячах гектарах, вони слугують на благо людей. Лише торік тут заготовлено деревини на 60 мільйонів гривень. До бюджетів різних рівнів сплачено 23 мільйони гривень, до місцевого-більше 5 мільйонів. Заробітна плата працівників становить не менше 8 тисяч гривень на місяць.

Директор познайомив гостей з виробничою базою підприємства. На подвірʼі центральної садиби ошатність, чистота і порядок. Тут знаходяться гараж, місце для миття транспорту. У височінь піднялася щогла, на якій розміщена компʼютерна система стеження за тим, чи не виникла пожежа в лісових угіддях. Віктор Іванович з гордістю розповів і про роботу реконструйованого котельного комплексу, який зимової пори обігріває усі приміщення. У котельні використовується тирса з власного цеху по переробці деревини. Крім зручностей, підприємство має щороку ще й 270 тисяч карбованців зекономлених коштів.

Члени гільдії завітали до розсадника Нескучанського лісництва. Тут також порядок, радують око саджанці 60 видів різних декоративних і лісоутворюючих порід дерев. Цього високоякісного матеріалу завжди вдосталь для відновлення лісових угідь.

Наші сусіди дбають і про дозвілля своїх працівників та населення. У Литовському лісництві на березі річки Ворскла їх силами створено екологічно чисту рекреаційну зону «Лісовичок». До послуг відпочиваючих павільйони, столики, місця для ігор дітей. Зведено і двоповерховий готель, де за європейськими зразками обладнано кімнати різного класу. Скрізь чистота і затишок.

У Тростянці по-державному підходять до збереження, збагачення зеленого багатства. Це одне з кращих господарств агентства лісових ресурсів України. У цьому пересвідчилися журналісти, які у своїх чергових матеріалах розкажуть про щоденні турботи лісівників.

Дякуючи лісівникам за теплий прийом, голова гільдії редакторів-ветеранів Сумщини Олександр Козир зазначив: «Ми вкотре отримали масу позитивних вражень від зустрічі та спілкування з лісом і з людьми, які його плекають. Від відвідувань ваших підприємств завжди залишається відчуття особливого комфорту, спокою та надійності, яких так не вистачає в наш час. Ми знову і знову переконуємось, що лісового багатства нашої держави надійні господарі. А коли бачиш, що у Держави є справжні патріоти і професіонали своєї справи – це вселяє віру в світле майбутнє України!»

http://krasnews.at.ua/news/pobuvali_u_susidiv/2016-06-07-6460

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: