Пoбyтoвa xiмiя – нeбeзпeкa кoжeн дeнь

У кожному будинку є різноманітні хімічні засоби – пральні порошки, миючі, засоби для виведення плям, відбілювачі, засоби для дезінфекції і т.д. Проте хто з нас замислювався всерйоз про вплив побутової хімії на власне здоров’я чи на здоров’я оточуючих? А варто, бо неправильне використання або недбалість легко можуть викликати отруєння препаратами побутової хімії. Це на власному прикладі відчула жителька с. Хмелівка, для якої необачність ледь не стала фатальною. Жінка спеціально звернулась до редакції із своєю невеселою історію, щоб вона стала наукою для інших домогосподарок району.

“Ввечері господарювала у ванній кімнаті, готувалась до прання, вирішила застосувати два різних їх змішуванні сталось щось незвичне, пішла хімічна реакція. Трапилось все наскільки швидко, що навіть не встигла отямитись, як вдихнула парів тієї гиготи. Почала задихатись, встигла вибігти на вулицю до чоловіка і втратила свідомість. З останнього лише пам’ятаю як десь підсвідомо читала “Отче наш”.

На щастя, чоловік миттєво зорієнтувався і викликав телефоном медичну сестру Хмелівського ФАПу Надію Тропіну, яка за хвилину вже надавала першу допомогу постраждалій. Оперативно прибула до Хмелівки викликана бригада швидкої допомоги. Саме професійні дії Надії Тропіної та лікаря швидкої допомоги Юрія Завгороднього врятували життя жінці, за що вона їм безмежно вдячна.

Отож, якщо своєчасно розпізнати ознаки інтоксикації і вжити заходів, можна врятувати життя потерпілому і зменшити шкідливий вплив хімічних речовин. Але береженого Бог береже, тож щоб уникнути трагедії, необхідно дотримуватись елементарних правил використання побутової хімії. Отруєння можна уникнути, якщо використовувати їх, керуючись рекомендаціями, зазначеними на упаковці.

Так, багатьма миючими засобами можна користуватися тільки в провітрюваних приміщеннях і при роботі з ними використовувати гумові рукавички. Інструкція до застосування містить також і важливу інформацію щодо дозування речовини і тривалості його використання. Перевищення дози або часу впливу препарату може викликати отруєння або пошкодження поверхні, на яку нанесено засіб.

Найчастіше жертвами отруєння побутовою хімією є діти. Для того щоб виключити ймовірність розвитку такої ситуації, необхідно зберігати всі хімічні засоби в місцях, які недоступні дітям – на високих поличках, в закритих на замок тумбочках і т.д.

Не можна використовувати більшу кількість хімічних речовин для кращого очищення. Надмірна концентрація спровокує не тільки пошкодження поверхонь або одягу, але і важкі наслідки для організму.

Миючі засоби з щавлевою кислотою, хлором швидко випаровуються з утворенням отруйних парів. Прибирання повинно проводитися тільки в добре провітрюваних приміщеннях і при відсутності маленьких дітей.

Не слід змішувати кілька миючих засобів для досягнення максимального ефекту. Отримані в результаті хімічних реакцій продукти можуть викликати великі опіки шкіри і слизових оболонок.

Необхідно вчасно позбавлятися від гелів і порошків, термін придатності яких закінчився. При розкладанні інгредієнтів утворюються токсини, що викликають симптоми отруєння.

Пам’ятайте ці прості правила та поділіться інформацією з вашими близькими. Це має знати кожен. Дбайте про себе!
Інф. “Перемоги”

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

http://krasnews.at.ua/news/pobutova_khimija_nebezpeka_kozhen_den/2017-07-31-8154

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: