ПOЧECНИЙ ГPOМAДЯНИН БЄЛГOPOДA

40665735.jpg

ГОРДІЄНКО Павло Харитонович
(1910 – 1990)

Рішенням виконкому міської Ради депутатів трудящих від 7 серпня 1968 № 705 Гордієнку Павлу Харитоновичу, колишньому начальнику політвідділу 89-ї Гвардійської Бєлгородсько-Харківської стрілецької дивізії, присвоєно звання «Почесний громадянин міста Бєлгород» за відзнаку в боях під час визволення міста Бєлгорода від німецько-фашистських загарбників у липні-серпні 1943 року та плідну роботу з військово-патріотичного виховання молоді.

Народився у багатодітній селянській родині в селі Миропілля Суджанського повіту Курської губернії (нині Краснопільського району Сумської області). У 1935 році призваний на військову службу в Червону Армію. Брав участь у радянсько-фінській війні. Був комісаром винищувальної протитанкової артилерійської бригади, що брала участь у битві на Волзі і звільняла на початку 1943 року Бєлгород і Харків. Навесні 1943 року призначений начальником політвідділу 160-ї стрілецької дивізії, яка була перейменована в 89-ю Гвардійську стрілецьку. Дивізія відзначилася в боях за визволення від гітлерівських окупантів Бєлгорода і Харкова в серпні 1943 року і отримала почесну назву Бєлгородсько-Харківська.

За відмінні бойові дії Верховний Головнокомандувач І.В. Сталін 17 разів повідомляв дивізії подяки, і 17 разів Москва салютувала її доблесним воїнам. Після демобілізації в 1955 році жив у Харкові. За двадцять років армійської служби Павло Харитонович Гордієнко пройшов шлях від рядового до гвардії полковника.

Неодноразово бував у Бєлгороді на ювілейних урочистостях, виступав у школах, на підприємствах, в колгоспах і радгоспах Бєлгородського, Яковлевська і Корочанського районів.
Нагороджений двома орденами Червоного Прапора, двома – Вітчизняної війни, двома – Червоної Зірки, десятьма бойовими медалями.

Джерело:

http://www.beladm.ru/town/respected/g-e

Джерело: http://www.beladm.ru/town/respected/g-e

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: