Пoпepeдити пiдлiткoвy злoчиннicть – вpятyвaти дитинy

Днями під головуванням першого заступника керівника Охтирської місцевої прокуратури Олександра Плескача в Тростянецькому відділенні поліції відбулася розширена оперативна нарада з питань підліткової злочинності, захисту прав дітей, які вступили в конфлікт з законом. У нараді взяли участь начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Сумської області Олена Луцик, прокурори Охтирської місцевої прокуратури, а також керівники усіх служб, на які покладено обов’язки опікуватися дітьми, Охтирського, В.Писарівського, Краснопільського та Тростянецького районів.
24778134.jpg

Основною підставою та тематикою наради стало збільшення неповнолітньої злочинності, як по області загалом, так і по районах. Як повідомила начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури Сумської області Олена Луцик, криміногенна ситуація по підлітковій злочинності на Сумщині в порівнянні з минулим роком зросла на 5 відсотків. Так, неповнолітніми було скоєно 340 злочинів, в 90% яких є учні ЗОШ, ПТУ, ВНЗ. Кожен третій підліток скоїв правопорушення в групі, а кожен сьомий – повторно. Причому збільшилася кількість тяжких та особливо тяжких злочинів.

Невтішна статистика, що говорить про збільшення випадків вчинення неповнолітніми кримінальних злочинів, має місце і в Тростянецькому районі. Як повідомила прокурор Тростянецького відділу Охтирської місцевої прокуратури Оксана Шаповал, в минулому році до ЄРДР внесено 10 кримінальних проваджень по відношенню до неповнолітніх, тоді, як позаторік було лише 2 випадки. Є факти спричинення тілесних ушкоджень в шкільному середовищі. За результатами розслідувань цих 10 справ місцевою прокуратурою було скеровано до суду п’ять обвинувальних актів. На сьогодні ще два кримінальні провадження стосовно неповнолітніх внесені до ЄРДР – самогубство школярки та вчинення підлітком крадіжки, який вже в жовтні минулого року мав покарання у вигляді іспитового строку на рік за аналогічний злочин. Наразі на обліку в кримінальній поліції стоїть троє неповнолітніх.

Основними причинами дитячої злочинності залишаються несприятливе оточення, не охоплення дітей суспільно-корисною працею, ухилення деяких батьків від виховання та утримання дітей, і, звісно ж, прорахунки у профілактичній роботі органів державної системи профілактики.

У ході наради також проаналізовано роботу служб та відомств районів у сфері охорони дитинства, попередження та профілактики неповнолітньої злочинності, вжиття заходів до покращення прав та інтересів соціально незахищеної категорії дітей.

Підбиваючи підсумок наради, перший заступник керівника Охтирської місцевої прокуратури Олександр Плескач зосередив увагу всіх її учасників на тому, що система кримінальної юстиції щодо неповнолітніх повинна забезпечити законність, обґрунтованість та ефективність кожного рішення, що стосується дитини, яка потрапила у конфлікт із законом. Цього можна досягти лише спільним скоординованими діями всіх органів та служб, які опікуються правами дітей.

За наслідками проведеної наради розроблено ряд спільних заходів, спрямованих на недопущення вчинення дітьми злочинів та захист їх прав.
Інф. прес-служби прокуратури Сумської області

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: